Dalies:

Latvija Amerikā: Toronto Latviešu kreditsabiedrība vēl nesper lielo soli uz apvienošanos

Latvija Amerikā: Toronto Latviešu kreditsabiedrība vēl nesper lielo soli uz apvienošanos
  • 01. Nov. 2018

Pavasarī šī laikraksta slejās parādījās raksts par šķēršļiem, kas ne tikai kaitē mazo kreditsabiedrību attīstībai, bet pat apdraud viņu izdzīvotspēju. Lielā valdības noteikumu slodze un nepieejamība daudziem elektroniskiem banku darījumu palīgiem, kuŗus pieprasa jaunākā paaudze, bija likusi mūsu Toronto Latviešu kreditsabiedrībai meklēt partneŗus, ar kuŗiem cerējām izveidot lielāku, stabilāku kreditsabiedrību, kas spētu piedāvāt mūs klientiem plašu pakalpojumu klāstu. Kreditsabiedrības pilnsapulcē šovasar es izteicu cerību, ka varēsim balsot par apvienošanos ar lietuviešu Parama kreditsabiedrību pirms gada beigām. Mūsu Parama kollēģi bija pat ieradušies uz pilnsapulci, lai atbildētu uz jautājumiem, ko jautāja daži mūsu biedri.

Diemžēl, šīs cerības neizpildīsies un apvienošanās plāni ar Parama ir patlaban īslaicīgi pārtraukti. Iemesli šim pārtraukumam ir vairāki, bet viens no galveniem ir, ka Parama ir sākusi ievest jaunu datoru sistēmu, un pāriešana uz jauno sistēmu prasīs vairāku darbinieku pilnlaicīgu uzmanību vismaz vienu gadu. Pirms šis lielais, svarīgais un neparedzēti sarežģītais darbs nav pabeigts, Parama vadība nav gatava vienlaicīgi uzņemties lielo laika un darba ieguldījumu, ko prasītu apvienošanās ar mūsu kreditsabiedrību.

Toties es sagaidu, ka laiks un enerģija, ko esam ieguldījuši no mūsu puses gatavojoties apvienošanai, noderēs mūsu turpmākai darbībai, pat ja apvienošanās plāni kavējas ilgāk nekā paredzēts. Vajadzība ar kritisku aci apskatīt mūsu darbību ir atklājusi dažas nepilnības, kuŗas esam sākuši uzlabot. Vienlaicīgi mēs tagad arī labāk saprotam mūsu stipros punktus un tos varēsim lietot kā pamatu turpmākai darbībai.

Lasītākās ziņas valstī

Viens no mūsu vājiem punktiem, kuŗu ceram drīz mainīt, ir kreditsabiedrības salīdzinoši mazais kreditportfelis Mūsu kreditsabiedrībai patlaban ir neizmantots kapitāls, kas mums ļautu aizdot tuvu pie $20,000,000. Pirms gada beigām atklāsim jaunu aizdevumu stratēģiju, kas nesīs augļus ne tikai bankai, bet arī visai mūsu sabiedrībai.

Raksta autors: Juris Steprāns, Toronto Latviešu kreditsabiedrības valdes priekšsēdis
Foto: CC0 licence
Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti