Dalies:

Latvija Amerikā: Toronto latviešu hokejisti cīnās par Baltiešu kausu

• 20. Apr. 2018

Toronto baltiešu hokejistu divu dienu turnīrs ir aizvadīts un čempionu titulu izcīnījusi atkal cita komanda.

Pirmās dienas, 7. aprīļa, spēles beidzās ar Toronto latviešu hokejistiem pirmajā vietā ar divām uzvarām. Ar 6:1 (3:0, 0:0, 3:1) rezultātu latvieši pārspēja pagājušā gada turnīra uzvarētājus igauņus. Dāvis Kuksis iesita četrus vārtus, Matīss Mežulis un Pauls Martinsons pa vienam. Vārtsargs Mārtiņš Mateus atstāja pretiniekus gandrīz uz nulles!

Nākamā spēlē lietuvieši uzvarēja igauņus ar 3:2 (2:0, 0:2, 1:0) ar iegūtiem izšķiŗošajiem vārtiem 17 sekundes pirms spēles beigām. Ar šo rezultātu viņi izsita igauņus no iespējas spēlēt finālā.

Trešā latviešu un lietuviešu riņķa spēle iesākās ar 1:1 pirmā periodā, bet latvieši nonāca 3:1 vadībā pēc otrā perioda. Līdz spēles beigām lietuvieši ieguva vēl divus vārtus, un spēle beidzās ar 4:3 latviešu uzvaru. Vārtus ieguva Viktors Korbs (2), Mārtiņš un Matīss Mežuļi pa vienam.

Otras dienas, 8. aprīļa, kārtība iesākās ar Leģendu spēlēm, kur lietuvieši ar 2:1 rezultātu pārspēja kopējo latviešu un igauņu komandu.

Baltiešu kausa finālspēle iesākās ar 1:0 vadību lietuviešiem, otrā periodā lietuvieši iesita otrus vārtus. Interesants izvērtās trešais periods, kad tika iesisti pieci vārdi, tomēr latviešiem beigās zaudējot ar 5:2.

Spēlētājus iepriecināja kupls skatītāju skaits, spēles spraiguma uzturēšanā pat ņemot talkā akordeonu.

Raksta autore: Vita Gaiķe

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"