Dalies:

Latvija Amerikā: Toronto gatavojas Latvijas simtgades svinībām

Latvija Amerikā: Toronto gatavojas Latvijas simtgades svinībām
  • 15. Oct. 2018

Rudens ir klāt, un tuvojas mūsu valsts simtgades kulminācija  18. novembris, kad visā pasaulē, kur vien latvieši mīt, ar dažādiem sarīkojumiem tiks atzīmēta Latvijas 100. dzimšanas diena.

Arī Kanadas latvieši gatavojas šai nozīmīgai dienai. Hamiltonieši jau ir izsludinājuši savus svētku notikumus nedēļas gaŗumā, kas noslēgsies 18. novembrī ar vērienīgām svinībām. Liels notikums būs 17. novembŗa vakarā sarkanbaltsarkanās krāsās izgaismotais Niagāras ūdenskritums (pl. 21.0021.15, 22.0022.15 un 23.00232.15 pēc vietējā laika) un sarīkojums Niagāras “Prime Steakhouse”, kur jau pl. 16.00 tiks rādīta dokumentālā filma “Likteņzeme”, kam pl. 19.00 sekos oficiāla pieņemšana ar vakariņām un izklaides programmu.

17. novembŗa vakarā Latviešu Centrā Toronto notiks arī Latviešu Nacionālās Jaunatnes Apvienības Kanadā (LNJAK) rīkota liela balle.

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt svinības Toronto tiek rīkotas, sadarbojoties Latviešu Nacionālai Apvienībai Kanadā (LNAK), Latviešu Centram Toronto un Latvijas vēstniecībai Kanadā.

LNAK prezidents Andris Ķesteris ziņo, ka Latvijas simtajā dzimšanas dienā Latvijas karogs pl. 9.30 tiks pacelts pie Toronto pilsētas nama. Pl. 11.00 sekos Valstssvētku dievkalpojums Sv. Jāņa baznīcā. Pēc dievkalpojuma uzkodas, kur varēs arī sagaidīt Latvijas prezidenta uzrunas tiešraidi no Brīvības pieminekļa pl. 13.00. Tie, kas vēlēsies svinības turpināt Latviešu Centrā Toronto, uzrunu varēs klausīties tur, kam pl. 14.00 sekos Svinīgais valstssvētku akts un iepazīšanās ar Latvijas Radio koŗa viesiem.

Bez tam neaizmirstiet 18. novembŗa vakarā pacelt acis uz CN Torni, lai redzētu mūsu sarkanbaltsarkanās krāsas atmirdzam pāri visai pilsētai.

Arī citu Kanadas pilsētu latviešu centri rīkos savas viesības, visiem kopā pacilāti izbaudot nozīmīgo svētku gaisotni.

Autore: Vita Gaiķe
Foto: CC0 licence
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti