Dalies:

Latvija Amerikā: Toronto dibināts jauns sieviešu vokāloais ansamblis “Klaritas”

Latvija Amerikā: Toronto dibināts jauns sieviešu vokāloais ansamblis “Klaritas”
  • 18. Dec. 2018

2018.gada rudenī, Toronto,  Ērika Joste (Yost) dibināja jaunu sieviešu vokālo ansambli, “Klaritas”. Klaritas mandāts ir pasniegt gan klasisku, garīgo mūziku, gan arī tautas dziesmu aranžējumus un jaun-komponētus skaņdarbus - izmantojot kā pašu sacerēto, tā arī citu komponistu mūziku. Nosaukums “Klaritas” ir pārlatviskojums no latīņu valodas vārdu, kas nozīmē skaidrība un košums.

Mākslinieciskā vadītāja Ērika Joste, mecosoprāns, nesen (2016.-2017.g.) pavadīja veselu gadu Rigā, studējot kompozīciju ar Selgu Menci,  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā.   Tur viņai  bija ciešas saistības ar izcilu sieviešu vokālu ansambli “Putni”, Antras Dreģes vadībā, kas vairākkārt uzstājās ar Ērikas komponētām dziesmām un no kurām viņi jau ir ierakstījušas deviņas.  Tai pašā laikā, Ērika Latvijā varēja ļoti labi novērot vairākas kvalitātīvas mazas sieviešu grupas un atjēdzās, ka tādu mums Toronto trūkstot – tā tapa Klaritas ideja. 

Vaira Ģertnere, alts, ir Klaritas palīgdiriģente.  Viņa ir Sv. Andreja draudzes mūzikālā palīgvadītāja un diriģente.  Viņa uzauga dziedot Baptistu draudzes korī un vēlēk piedalījās Amērikas Baptistu Apvienības Dziesmu dienās kā diriģente.  Vaira ir studējusi vokālo mūziku privātstundās un ilgus gadus ir dziedājusi gan Sv. Andreja, gan ari Sv. Jāņa baznīcas koros/ansambļos.

Lasītākās ziņas valstī

 Skaidrīte Leja ir latviešu sabiedrībai labi pazīstama un iecienīta soprāne, kura ir dziedājusi koros “Zīle” un “Skanda”.  Savu mūzikālo izglītību iesāka mācoties klavieres ar komponistu Tālivaldi Ķeniņu, bet vēlāk pārslēdzās uz vokālu mūziku “Toronto Royal Conservatory of Music”.

Rita Strautiņa, alts/tenors,  ir ne tikai izcila pianiste, bet arī komponiste un palīgdiriģente “Atbalss” un “Ziemelis” koros.   Master of Music grādu ieguva Indiānas Universitātē.   Viņa jau ir cītīgi sākusi komponēt jaunu skaņdarbu ansamblim!

Jaunā ansambļa pirmā uzstāšanās bija nupat Toronto Sv. Jāņa baznīcas Mirušo piemiņas Dievkalpojumā, 25.novembrī.  Četras dzidras balsis izskanēja Dievnama telpā - maigi aizraujot  publikas jūtas un domas uz debešķīgo tuvinieku atceri....

Nākamās reizes, kad publika varēs izbaudīt Klaritas mūziku, būs šī gada 02.decembrī – plkst 11os no rīta Sidrabenes Sv Andreja draudzes Dievkalpojumā vai tai pašā dienā, plkst 2os pēcpusdienā, Toronto Sv. Barnabas baznīcā, Adventes ieskaņas laikā.  Bet 2019.g. maijā,  Klaritas paredz uzstāties labdarības koncertos Toronto un Hamiltonā, kopā ar Hamiltonas Vīru ansambli!

Autors: Andris Rubenis
Foto: Vokālais ansamblis “Klaritas” (no kr.: Rita Strautiņa, Ērika Joste, Vaira Ģertnere, Skaidrīte Leja)
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti