Dalies:

Latvija Amerikā: TLB Sestdienas skola sāk 68. mācību gadu

Latvija Amerikā: TLB Sestdienas skola sāk 68. mācību gadu
  • 03. Oct. 2018

2018. gada 8. septembŗa rīts Toronto uzausa nedaudz apmācies, taču tas neaizkavēja Toronto Latviešu biedrības Sestdienas skolas esošos un nākamos skolēnus ierasties skolā jautrā un priecīgā noskaņojamā. Kamēr skolēnu vecāki reģistrēja bērnus jaunajam mācību gadam, paši skolēni iepazinās ar saviem skolotājiem un dalījās vasaras iespaidos ar saviem draugiem. Pēc lielā vasaras klusuma Latviešu centra Toronto otrais stāvs bija pilns dzīvības un bērnu čalošanas trokšņa.

Pēc tam, kad dokumentu kārtošana tika pabeigta, skolēni, viņu vecāki, viesi pulcējās Kursas zālē uz skolas 68. mācību gada atklāšanas svinīgo aktu. Skolas pārzine Ilze Maksiņa uzaicināja klātesošos piecelties un 8. klases skolēni, kopā ar savu klases audzinātāju Andrievu Zandbergu, ienesa Latvijas karogu. Karoga ienešanas laikā koklēšanas skolotāja Marisa Zubāne spēlēja kokli. 

Pārzine aicināja mācītāju Dr. Anitu Gaidi atklāt mācību gadu ar svētbrīdi. Viņa dāvanā bija atnesusi trīs sveces, ar novēlējumu visiem būt tik spožiem, stipriem kā sveces liesmiņa. Kā tas ir parasts Latvijā skolu iesākot, mācītāja A. Gaide uzdāvināja pārzinei sarkanu rozi no sava dārza un aicināja uz kopīgu lūgšanu „Dievs Tēvs..”.

Lasītākās ziņas valstī

No Toronto Latviešu biedrības (TLB) skolas saimi sveica valdes priekšsēdis Patriks Rundāns, novēlot labas sekmes skolēniem 68. mācību gadā un labu sadarbību skolotājiem, vecākiem un visiem darbiniekiem. P. Rundāns ar TLB sudraba nozīmi apsveica N. Vagneri ar pieciem skolā nostrādātiem gadiem. Viņš uzaicināja klātesošos vienoties tautas lūgšanā „Dievs, svētī Latviju”. Šoreiz tautas lūgšana tika pavadīta ar Lindas Marutas Kronbergas klavieŗspēli, kuŗa šajā mācību gadā skolā mācīs dziedāšanu un arī valodu pašiem mazākajiem skolēniem.

Nākamā runātāja bija Rīgas 14. gaidu vienības vadītāja I. Keon, kuŗa apsveica skolas saimi ar jaunā mācību gada pirmo dienu un uzaicināja meitenes piedalīties latviešu guntiņu kustībā.

Šis ir pirmais mācību gads skolas pārzines amatā Ilzei Maksiņai. Viņa savā uzrunā dalījās ar atmiņām un iespaidiem par to, kāda bija viņas pirmā skolas diena Toronto Latviešu skolā pirms astoņiem gadiem. Dienā, kad viņa nevienu nepazina un nekad nedomāja, ka kādreiz stāvēs skolas saimes priekšā un uzrunās ikvienu kā savu draugu, paziņu un varēs nosaukt ikvienu klātesošo vārdā.

Turpinājumā visi tika iepazīstināti ar skolas skolotājiem, palīgskolotājiem un brīvprātīgajiem darbiniekiem.

Tradicionāli skolas nākamie absolventi Ināra, Violetta, Markus, Connor saņēma skolas nozīmītes sudrabā, bet katrs mazais pirmklasnieks Lija, Līva, Laila, Maksims, Aleksandrs, Emīls saņēma savu pirmo gaiļa ĀBECI.

Skola pārzine aicināja ikvienu būt draudzīgiem, laipniem, cienīt un sadarboties vienam ar otru, jo tikai tā pēc astoņiem gadiem ikviens varēs redzēt šodienas pirmklasniekus absolventu lomā.

Skolas svinīgais akts noslēdzās ar varenu tautas dziesmas „Rīga dimd” un skolas himnas nodziedāšanu.

 

TLBSS birojs
Foto: Publicitātes attēls
Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti