Dalies:

Latvija Amerikā: Sv. Jāņa draudzes Toronto lauku īpašuma Saulaine 67. bērnu nometne

Latvija Amerikā: Sv. Jāņa draudzes Toronto lauku īpašuma Saulaine 67. bērnu nometne
  • 17. Feb. 2020
  • 17.43

Kā jau ziniet, Sv. Jāna draudzes, Saulaines grāmatu klētiņa uztur nepārspējamu bagātību. Tā darbojas  kopš 2002.  gada, kad Saulainē tika rīkots pirmais Pavasaŗa tirgus. Grāmatu ziedojumi bija tik vareni, ka “Saulšķūnī” nebija vietas izstādīšanai. Līdz ar to, izveidojās tagad pastāvīgā “Saulaines grāmatu klētiņa”, kas atvērta 24/7, 365 dienas gadā. Klētiņā ir grāmatas vairākās valodas, plates, žurnāli, arī pat piemiņas lietu un dāvanu nodaļa ar gleznām, ādas izstrādājumiem un keramiku. Protams, ar daudziem ziedojumiem ( paldies Jurim Zommeram,  Ainai Selgai un Natālijai Tannei par grāmatu atvešanu) brīvprātīgiem talciniekiem jāveic darbs vaiga sviedros, lai ziedojumus izrevidētu un saliktu, cik vien kārtīgi iespējams (paldies Anitai Ozoliņai-Sydor un arch. Nobertam Sebrim).

Starp noziedotajiem žurnāliem, slēpās TLTA ģimnāzijas 1990. g.  pazīstamais izdevums “Sīkumi”. Pašķirstiju-- daudz pazīstamu seju un vārdu.  Par nožēlošanu, skolotājs māc. Arveds Celms ir aizsaulē. Pirms 28 gadiem  (!) ar rakstiem un dzejoļiem šajā izdevumā piedalījās Saulaines “meitenes”” Andra Bulmane, Larisa Endzeliņa un Lisa Wust. Vai tanī laikā viņas būtu iedomājušās, ka viņu bērni tagad apmeklēs Saulaines nometni un, ka viņas tik aktīvi darbosies Saulaines notikumos?  Droši vien nē! Un Lisa vēl nometnes galvenā vadītāja , sekojot savas mātes Renātes Pogules-Wust pēdās? Šinī numurā, Lisa raksta par ģimnāzijas rudens izbraukumu uz Saulaini—ar visām spēlēm un izpriecām. Skolotājs Pauls Legzdiņš ( vēl arvien iecienīts skolotājs un klases audzinātājs)  esot galva licis savu izgriezto ķirbi, uzvelkot to kā masku! Kas par jokiem! Un kas par jaukām atmiņām. Žurnālā  “Sīkumi” starp ģimnazistu origināldzejoļiem un atdzejojumiem,  bija iestarpinātas tautas dziesmas un pazīstamu latviešu dzejnieku izvilkumi, kā Aspazijas dzeja virsrakstā.

Tagad, ar Saulaines bērnu nometnes 67. gadu, lolojot sen izkoptas tradīcijas, Lisa jau  pirms gada sāka to kārtot un plānot, lai tā butu tikpat pievilcīga un labi izdevusies kā visas nometnes līdz šim. Tā darbosies no svētdienas, 15. jūlija līdz sestdienai, 28. jūlija.

Lasītākās ziņas valstī

Kas par nodarbību un vadītāju dažādību! Nometnes galvenie vadītāji: Lisa Wust- Williams, Sean Williams un Jennifer Rūdolfs.  Zēnu vadītāji: Emīls Beloglāzovs, Jack Milne un Leo Posgate; meiteņu vadītājas: Tiana Tora, Kaitlyn Rūdolfs un Hana Cook. Būs arī vairāki jaunieši kas piedalīsies CIT ( Counselors in Training) programmā, šogad arī Signe Tanne no Vankūveras. Putnu salu vadīs Renāte Wust and Kristīna Kaņķe-Milne. Ātro palīdzību sniegs Renāte Wust. Virtuves galvenais pavārs atkal būs Ēriks Začs, arī palīdzēs Pēteris Mašins, Edvīns Bāze,  Einars Bāze, Vilnis Bāze, Meta Bāze, Ruta Lauzis un Lia Lauzis un Lūšu ģimenes trīs paaudzes: Kora, Toms un Annika. Vectēvs Māris Lūsis nepaliks iepakaļus- kā parasti, Māris apmācīs mērķī šaušanu ar bultu un loku. Māc. Fritz T. Kristbergs mācīs paukošanu. Rūdolfu ģimene sniegs makšķerēšanas stundas.  Dziedāšanu apmācīs Emīls Beloglāzovs un Tiana Tora. Koklēšanu mācīs Andrejs Kūlnieks. Mākslas un zīmēšānas nodarbības vadīs Elviga Sebre un Aina Tīlupa. Bērni arī piedalīsies “Latvijas 100” sacensībās, kur katrs nometņotājs centīsies nostaigāt 100 km divās nedēļās. Bērniem tas ir viegli!  “Lielais” ugunskurs  būs sestdien, 21. jūlijā. Visi Saulaines mīļotāji ir laipni lūgti ne tikai uz ugunskuru, bet arī uz vakariņām pirms. Pēc ugunskura, kā vienmēr, visi apmeklētāji tiks aicināti uz Priežu zāli  uz Saulaines labvēļu sagādāto cienastu, ar Ausmas Miķelsones pīrāgiem un dzeltenmaizi, kā arī daudziem citiem gardumiem.

Nometnes kārtība ļoti pasvītros to, ka nometnē nebūs lietojamas elektoniskas ierīces. Protams, ja  gadīsies kautkas neparedzēts, bērni uz vietas vares piezvanīt vecākiem. Uzsvars būs baudīt dabu, vingrot, veselīgi ēst, savstarpēji sadraudzēties un saprasties un apbrīnot Saulaines dabas burvību. Būs trešdienas vakaru svecīšu dievkalpojumi un pārrunas stundas, kā arī svētdienas dievkalpojumi ar māc. Ģirtu Grietiņu. Pirmajā nedēļā Saulaini apciemos Shawn Patille no pazīstamās “Humber Nurseries” Toronto , kur tiks macīts, kas būtu dārzā jāstāda , lai pievilinātu bites.  “Speaking of Wildlife” no Washago, Ontario,  atkal parādīs un paskaidros par Ontario dzīvojošiem dzīvniekiem un ko darīt, ja kādu sastop ceļā. Būs arī Dinē Balle “Saulšķūnī”, kur smalki jauzpucējās, kā jau uz glaunu balli. Būs arī Wasagas pludmales izbraukums, autobuss nelaiķa Pēteŗa Stivriņa fonda izmaksāts. Garšīgo saldējumu atkal visiem izpirks Saulaines atbalstītāja Anna Tīlupa. Otrajā nedēļā būs kannū brauciens ar profesionalo uzņēmumu “Eagle Adventures” no Town of Blue Mountains, Ontario un izbraukums uz netālo LMMK īpašumu “Bērzaine”. Paldies Bērzaines vadībai, ka tā pacienās nometnes bērnus ar BBQ pusdienām. Kaitlyn un Jen Rūdolfas mācīs, kā uzbūvēt brīnumainu mājiņu laumu (jā, laumu!) apciemojumiem un Saulaines saimnieks Ričards Urdziņš  stāstīs par to, kā izdzīvot  naktis dabā, īpaši, kā sekmīgi sakraut ugunskuru.  Nometnes pēdējā diena, sestdiena, 28. jūļijs, beigsies ar gadskārtējo mākslas izstādi “Saulšķūnī” un bērnu pašu gatavoto laiviņu sacensībām Saulaines upē. Būs nometnes slēgšana ar visiem priekiem un asarām, atvadoties uz vēl vienu gadu!

Aspazija savā dzejā tik ļoti labi saprot to, ka skats uz dzīvi bērnībā nemēdz vēlāk dzīvē atkārtoties. Viss bērnībā  ir gaišs, cerību pilns... pat zvaigznes apbrīnojot, bērns jūtas, ka viss nākotnē ir tikai daudzsološs, bez kādiem zīmīgiem šķēršļiem. Atceraties jūs, kā jūs jutaties bērnībā un jaunībā—katrā ziņā  tanīs teiksmainajos dzīves posmos arī tika ievīti piedzīvojumi Saulainē, tamdēļ brauciet šurp!

Jo Saulainē mums (tikai) labi klājas!

Informācijai par nometni: Lisa Wust-Williams , 647-498-1550, ellwust@gmail.com, www.saulaine.com

Kristīne Kirsch-Stivriņa

Foto: CC0 licence

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti