Dalies:

Latvija Amerikā: Sv. Jāņa draudzes Toronto lauku īpašuma Saulaine 66. bērnu nometne

Latvija Amerikā: Sv. Jāņa draudzes Toronto lauku īpašuma Saulaine 66. bērnu nometne
  • 29. Aug. 2018

Kas par skaitu! Kas par varenu vecumu! Sv. Jāņa draudzes bērnu nometne ir darbojusies kopš 1952. gada. Nometnes atklāšanas svētbrīdī svētdien, 15. jūlijā, Sibilla Korule, pārstāvot draudzes padomi un Saulaines pārvaldi, stāstīja par saviem piedzīvojumiem apmeklējot pašu pirmo nometni. Kā zinām, bērniem ir maz sajēgas par laika tecējumu. Svarīgākais ir, kas bija vakar un kas vēl interesantāks atgadīsies šodien. Sibilla atjautīgi un ar humoru skaidroja, ka 1952. gads bērnam varētu likties kā laiks, kad dinozauri klejoja pa zemes virsu un bieži savās pastaigās iestājās Saulainē, lai baudītu trekno zaļo zāli, saldos ābolus un padzertos straujās upes tīro ūdeni. Sibilla sirsnīgi atstāstīja savas izjūtas un saviļņojumu, apmeklējot nometni, uzsveŗot draudzības, kas nodibinājās, un daudzas, kuŗas turpinās vēl šodien, 66 gadus vēlāk. Viņa novēlēja tikpat vērtīgus piedzīvojumus bērniem šinī 66. gada nometnē.

Visi 40 bērni, š.g. nometnes apmeklētāji, var skaidri apgalvot, cik jautri gāja. Tikai daļa no piedāvātām ievirzēm: mākslas nodarbības ar izstādi “Saulškūņī”, kanū brauciens, koklēšana, paukošanās, svecīšu un svētdienu dievkalpojumi, dziedāšana, Bērzaines un Vasagas pludmales apciemojumi ar garšīgo saldējumu, iepazīšanās ar vietējo mežu dzīvniekiem, peldēšanās Saulaines dzestrajā upē, prieki (un kādreiz pa retai asarai) Putnu Salā, apmācības, kā izdzīvot mežā, sekmīga piedalīšanās Daugavas vanagu akcijā „100+ kilometri Latvijai”, pīrāgu cepšana, dārza izveidošana tauriņu un bišu pievilināšanai, komiksu izgudrošana un zīmēšana, šaušana mērķī ar bultu un loku, makšķerēšana,dinee balle, ugunskuri, filmu un deju vakari “Pūnītī”, jaukās draudzības, sirojumi un šķēršļu gājieni pa Saulaines takām, mežiem un pļavām, paštaisīto laiviņu sacensības Saulaines upē, iejūtīgie vadītāji, garšīgais, veselīgais uzturs, kā arī iecienītās vācu štopkūkas un Ausmas Miķelsones svaigi ceptie pīrāgi un dzeltenmaize.

Nometnes galvenie vadītāji Lisa Wust Williams, Jen Rūdolfs un Sean Williams pat sarakstīja dziesmu, ar ko nometnes bērni uzstājās galvenajā ugunskurā.

Lasītākās ziņas valstī

Daļa no teksta:

“Mūžam būsim jauni,

Jūsmosim ik dienu;

Saulaine būs mūsu sirdīs,

Mūsu sirdis prieks tik pildīs!

Turēšos pie atmiņām,

Visām tām visjaukākām!

Arī kad mēs veci būsim,

Saulaini mēs neaizmirsīsim!“

Lai tā arī būtu!

Paldies Saulaines saimniekam Ričardam Urdziņam ar dzīvesbiedri Robyn par Saulaines apkopšanu un nometnes administrātīvo vadību, kā arī Sv. Jāņa draudzes padomei par Saulaines atbalstīšanu!

Atkārtojot Aspazijas dzejas rindas: Nekur vairs zvaigznes nespīd tā, kā tavas jaunības lodziņā....un Saulainē tās tik spoži mirdz!

Uz redzēšanos Saulaines Rudens svētkos svētdien, 16. septembrī.

Jo Saulainē mums (tikai) labi klājas!

Raksta autore: Kristīne KirschStivriņa

Foto: Publicitātes attēls

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti