Dalies:

Latvija Amerikā: Solis tuvāk komūnisma upuŗu pieminekļa celtniecībai

Latvija Amerikā: Solis tuvāk komūnisma upuŗu pieminekļa celtniecībai
  • 27. Jul. 2018

Kanadas National Capital Commission (NCC) gandrīz desmit gadus kopš sākotnējās domas par pieminekļa komūnisma upuŗiem veidošanu devis atļauju sākt tā celtniecību Otavā, Provinču un Territoriju dārzā. Pieminekļa celtniecības izmaksas ir 2 miljoni dolaru.

Beidzot ir pieņemts pieminekļa mets, kuŗā tika izdarītas nepieciešamās izmaiņas, atvieglojot pieeju piemineklim un palielinot zaļās zonas platību.

Nākamie soļi ir kontrakta noslēgšana ar mākslinieku par pieminekļa instalāciju un līguma noslēgšana par projekta veikšanu. Celtniecību paredzēts sākt vēl šajā vasarā un pabeigt nākamā gada vasarā.

Lasītākās ziņas valstī

Piemineklis būs veidots no dažādiem materiāliem  kaļķakmens, granīta, bronzas un cementa. Ir aprēķinātas arī pieminekļa uzturēšanas izmaksas, ieskaitot gadskārtēju bronzas daļu tīrīšanu, un tās varētu būt $ 19,000tā sākuma ciklā, sasniedzot $ 450,000 pieminekļa mūža laikā.

Pieminekļa ideju 2010. gadā aizsāka “Tribute to Liberty”, un to bija paredzēts celt Provinču un Territoriju dārzā. Laika gaitā tā vieta tika mainīta vairākas reizes, līdz nonāca atpakaļ līdz dārzam.

Latviešu kopiena devusi nozīmīgu ieguldījumu līdzekļu vākšanā pieminekļa celtniecībai, Latvijas Republikas valdībai, organizācijām un individiem kopā saziedojot $ 187,893.56, un “Tribute to Liberty” valdes locekle Alīde Forstmane visus šos gadus ir bijusi viena no idejas galvenajiem virzītājiem.

Uz melnā akmens aizmugures būs uzrakstīti lielāko ziedotāju vārdi, viņu vidū Latvijas Republika, Latvian Relief Society of Canada (Daugavas Vanagi) un John Mierins. Blakus ziedotāju vārdiem būs iegravēti komūnisma upuŗu vārdi. Akmens priekšā būs pieminekļa apraksts.

Brīdis, kad piemineklis komūnisma upuŗiem pacelsies Kanadas galvaspilsētā, būs ievērojams sasniegums, pieminot visu tautu ciešanas zem komūnisma režīmiem.

Raksta autore: Vita Gaiķe
Foto: Publicitātes attēls
Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti