Dalies:

Latvija Amerikā: Slava latviešu komponistiem un diriģentiem

Latvija Amerikā: Slava latviešu komponistiem un diriģentiem
  • 15. Mar. 2018

Toronto iznākošā klasiskās mūzikas žurnāla „Whole Note” februāŗa numurā bija ievietots cildinošs raksts par latviešu komponistu Ēriku Ešenvaldu, par viņa viesošanos Kanadā un viņa mūziku. Atliek tikai cerēt, ka pašam komponistam arī bija iespēja to izlasīt.

Latviešu mūziķi ieraksta savu vārdu pasaules mūzikas notikumos un vēsturē. Anglijā tiek izdots, bet visā pasaulē dabūjams, mūzikas kritikas žurnāls „Gramophone”, kuŗa februāŗa izdevumā tiek rakstīts par Marisu Jansonu, godinot viņu 75. dzimšanas dienā. Tajā pašā numurā ir rakstīts par izcilā Leipzig Gevandhaus orķestŗa jauno diriģentu Andri Nelsonu.

Žurnālā atrodama intervija ar vijolnieci Baibu Skridi, recenzijas par Lūcijas Garūtas darbu ierakstiem: klavieŗkoncertu (pianists Reinis Zariņš), Lellītes šūpuļdziesmu, Meditāciju, Variācijām par kaŗavīru sēru dziesmām. Šķirstot žurnāla lapas tālāk, atrodams raksts par Pēteŗa Vaska koŗa dziesmām. Pieminēti tādi darbi kā Da pacem, Domine, Laudate Dominum un PrayerThe Fruit of Silence Sinfonietta Riga, Latvijas Radio koŗa ar dirigentu Sigvardu Kļavu un ērģelnieces Ilzes Reines izpildījumā.

Kas par bagātību un atzinību, lielu slavu mūsu izciliem māksliniekiem gan komponistiem, gan diriģentiem, gan solistiem!


Teksta autors: Pēteris Zariņš

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Lasītākās ziņas valstī

Attēls: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti