Dalies:

Latvija Amerikā: Sirsnīga latviešu kultūras diena Kanādas bruņoto spēku bāzē

Latvija Amerikā: Sirsnīga latviešu kultūras diena Kanādas bruņoto spēku bāzē
  • 08. Jun. 2018

Par godu Kanadas Karaliskā kājnieku pulka 1. bataljonam (1st. Battalion, The Royal Canadian Regiment) bruņoto spēku bazē Petawawa, Ontario, 26. maijā tika rīkota latviešu kultūras un ģimenes diena, ar nolūku iepazīstināt ģimeņu locekļus ar latviešiem, pirms pulka drīzās došanās uz dienestu Latvijā.

Nodarbības deva iespēju bruņotiem spēkiem izrādīt saviem piederīgiem, kā viņi strādā savos īpašos profesionālos amatos un kādi ir viņu darba apstākļi. Šī bija pirmā reize tādam notikumam. Interesi izrādīja vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Visām paaudzēm bija ko piedzīvot, jo pat ģimenes locekļi netiek iesaistīti ikdienas militārajā darbībā. Visiem bija iespēja izvizināties un iepazīties ar bruņumašīnām un apbruņojumu, uzvilkt ķiveres un kāpelēt iekšā un ārā pa mašīnām. Pilngadīgie pat varēja izmēģināt šaut ar dažādiem ieročiem. Nav tik viegli kā izskatās filmās!

Programmas atklāšanā Anda Sprudža uzstājās ar kokles spēli, dziesmām un paskaidrojumiem. Pulkvežleitnants Steven MacBeth, kuŗš vadīs kaujas grupu Latvijā, pasniedza pateicības plāksnes Aivaram Vinteram un Andrim Ķesterim ar pateicību latviešu sabiedrībai par sirsnīgu un draudzīgu sadarbību. Pulkvedis Michael Wright, 2. mechanizētās kājnieku brigādes komandieris, izteica pateicību Latvijas vēstniecībai un Kanadas latviešu kopienai par atbalstu, sagatavojoties dienestam Latvijā.

Andris Ķesteris un Aivars Vinters abi apsveica gan kaŗavīrus, gan viņu ģimenes ar pateicību par viņu devumu aizstāvot demokratiskās vērtī- bas un brīvību. Mēs esam tik ļoti lepni par mūsu Kanadas un Latvijas kaŗavīriem, kuŗi NATO aliansē uztur mieru pasaulē.

Programmā lieliski izcēlās dejas grupas “Daugaviņa” un “Dižais Dancis”. Dalībnieki mērīja tālu ceļu no Toronto apkārtnes līdz Petawawa.

Publika augsti novērtēja uzvedumu un brīnišķīgu gaišu un iedvesmojošu tautas tērpu skati. Interesanti baudīt tautas tērpus un bruņu ekipējumu vienā kontekstā.

Latvijas vēstniecība un Latvijas aizsardzības atašejs pulkvežleitnants Agris Ozoliņš bija sarūpējuši informāciju par Latviju. LNAK arī bija informācijas stends. Stāvot gaŗās rindās pēc pusdienām, varēja izjust sirsnīgu draudzību, ar iespēju iepazīties ar vietējiem. Ēdienu kartē parādījās gardumi no Latviešu Centra Toronto, ieskaitot pīrā- gus, dzeltenmaizi un kilņģeri. Kanadas armijas pavāri bija arī sagatavojuši latvisku ēdienu, sekojot viņiem aizsūtītām receptēm.

Apsveicam visus dalībniekus un pateicamies šīs dienas koordinātorei Frances Priest. Šī diena mums lika padomāt, ka “latvieši var būt kanadieši un kanadieši var būt latvieši”. Tā ir īstā vienotības nozīme. Latvijas Simtgades ietvaros pierādījām, ka dzīvojam vēsturiskos laikos un katrs no tā ir dzīva un aktīva daļa, teica Latviešu Nacionālās Apvienī- bas Kanadā prezidents Andris Ķesteris.

LNAK birojs

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Foto: LNAK/Facebook

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti