Dalies:

Latvija Amerikā: Sestdienas skolā devīgs Ziemassvētku vecītis

Latvija Amerikā: Sestdienas skolā devīgs Ziemassvētku vecītis
  • 17. Jan. 2019

Šogad Toronto Latviešu biedrības Sestdienas skolas Ziemassvētku sarīkojums notika 15. decembrī. Bērni, vecāki un ciemiņi pulcējās Latviešu Centra Rīgas zālē, kur tos sagaidīja mirdzoša egle un skolēnu vecāku skaisti izpušķota zāle.

Skolas svētku sarīkojumu ievadīja skolotājas Silvijas Siksnas vadītais svētbrīdis, tam sekoja pirmā kopdziesma un skolotājas Marisas Zubānes audzēkņu koklēta dziesma „Katru gadu no jauna”.

Skolas pārzine Ilze Maksiņa uzrunāja skolēnus, prasīdama, ko visi gaida ciemos? Bērni vienbalsīgi atbildēja: „Vecīti un dāvanas!” Visi bija tik lielā sajūsmā satikt Ziemassvētku vecīti, ka knapi varēja sagaidīt viņa ierašanos.

Lasītākās ziņas valstī

Tomēr šogad pirmie sveicieni nāca no LNAK Izglītības un Kultūras fonda priekšsēdes Elitas Pētersones un Toronto Latviešu biedrības priekšsēža Patrika Rundāna, kuŗš novēlēja skolai priecīgus svētkus un pasniedza dāvanu aploksnē. Savukārt E. Pētersone uzdāvināja ļoti speciālu Latvijas simtgades bērniņa dāvanu P. Rundāna jaundzimušajai meitiņai.

Skolēni bija sagatavojuši daudzveidīgus svētku priekšnesumus – koklēšana Marisas Zubānes vadībā, dejošana Andras Dzintares vadībā, skolas koris Lindas Kronbergas vadībā. Skolotāja Linda kopā ar bērniem bija sagatavojusi „Varavīksnes dziesmas” pirmatskaņojumu. Bērni un skolotāji bija čakli mācījušies, vecākiem un viesiem bija liels prieks un gandarījums klausīties un redzēt, kā bērniem mirdz priekā actiņas par paveikto. Koŗdziedāšanu pavadīja lustīgā kapela „Danču vakara mūzikanti” Aldis Sukse, ģitāra, Olavi Kelle, vijole, Dace Veinberga, vijole, Aleks Niedra, akordeons, Saša Spūrmanis, ģitāra, tādēļ šogad kopdziedāšana izdevās īpaši varena.

 Beidzot ieradās Ziemassvētku vecītis ar lielu dāvanu maisu. Izrādās, viņš bija lidojis ar helikopteru, jo visi piebraucamie ceļi bija tā izrakti, ka vienīgi Latviešu Centra jumts bija pieejams. Tā kā ceļš bija bijis gaŗš un grūts, vecītis meklēja kādu rūķīti palīgā, tas šoreiz bija rūķītis Maksītis, kuŗš tika pie rūķa cepures un palīdzēja vecītim izdalīt dāvanas. Sekoja klašu priekšnesumi, ikviens skolēns no vecīša maisa saņēma dāvaniņu. Ne tikai skolēni vēlējās saņemt dāvanas, bet arī skolotāji, palīdzot skatītājiem, nodziedāja svētku dziesmu. Šoreiz vecītis savā maisā atrada arī žagaru bunti, tā bija paredzēta skolas grāmatvedim Mārtiņam Gaidem, kuŗam tā bija beidzamā darba diena skolā. Pēc dzejoļu noklausīšanās un mantiņu izdalīšanas vecītis devās tālāk ceļā.

Pēc bērnu priekšnesumiem 2., 3. un 4. klases skolēni aicināja draugus un vecākus piedalīties sadancošanā.

Gaŗais pusdienu galds bija saklāts ar gardiem ēdieniem, ko saveda bērnu vecāki.

Skolas tradicija ir rīkot Ziemassvētku loteriju, kuŗai balvas ziedo skolēnu vecāki. Arī šis gads nebija izņēmums. Šogad lielā balva bija biļetes uz Toronto Raptors basketbola spēli. Laimīgā biļete tika skolotājam Andrievam Zandbergam ar dēliem.

Padejojām, paēdam, padziedājām un izbaudījām drauga kompaniju. Kas par burvīgu pasākumu, kas ieveda svētku sajūtu un sasildīja visiem sirdis. Paldies bērnudārza un 3. klases vecākiem, kuŗi palīdzēja rīkot šo pasākumu. Paldies Danču mūzikantiem par foršo mūziku. Gaidīsim jūs atkal nākamajā gadā.

Tiksimies Draudzīgajā aicinājumā 26. janvārī pulksten 12.00! Baudīsim teātri, ko uzvedīs 6. klase.

Autore: Jūlija Valdmane
Foto: Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti