Dalies:

Latvija Amerikā: Sadberijas latvieši atzīmē Latvijas simtgadi

Latvija Amerikā: Sadberijas latvieši atzīmē Latvijas simtgadi
  • 21. Dec. 2018

Sadberijas latvieši Latvijas simtgadi atzīmēja draudzīgā noskaņā ar dievkalpojumu un pusdienām, kam sekoja kafija un kūka. Pēc mielasta Pēteris Golde iepazīstināja ar jauno Goda konsulu Ziemeļontario Andreju Biti.

A. Bite klātesošajiem īsumā pastāstīja, kādi ir viņa mērķi un pienākumi jaunajā amatā. Sevišķu uzsvaru jaunais Goda konsuls liks uz jaunu uzņēmējdarbības kontaktu veidošanu ar Latviju, ejot gan tradicionālus, gan arī meklējot jaunus ceļus Kanadas un Latvijas ekonomiskajā sadarbībā, lai atbalstītu latviešu uzņēmējus un neļautu pasaulei aizmirst Latvijas vārdu.

Andrejs arī pastāstīja par Latvijas vēstnieka Kanadā aicinājumu stādīt Latvijas simtgadei veltītus kokus visur, kur vien latvieši ir dzīvojuši. Kanadā jau ir iestādīti 6 koki – ozoli un liepa, un tagad būtu kārta „latviešu kokam” laist saknes arī Sadberijā, kur grūtajos trimdas sākuma gados dzīvoja un strādāja ļoti daudz latvieši. Svētku viesi šo ziņu uzņēma ļoti emocionāli, dzirdot, ka latvieši Sadberijā nav aizmirsti.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas vēstnieka Kanadā Kārļa Eihenbauma parakstītas grāmatas saņēma Pēteris Golde, mācītāja Inese MacDonald un Jēkabs Dziļums, kuŗš ir vecākais starp Sadberijas latviešiem.

Autors: Maggie Bite
Foto: Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti