Dalies:

Latvija Amerikā: Rasma Ruģele saņem Ontario valdības atzinību

Latvija Amerikā: Rasma Ruģele saņem Ontario valdības atzinību
  • 04. Oct. 2018

Re, arī zvaigznēs ierakstīts
Tas pats, kas laukos plašos:
Jāmeklē sudrabs, tas baltais, kas trīc
Tepatās – mūsos pašos.

Atzīmējot visu labo un jauko Kanadas Latviešu Centrā notikušo, varētu izdot biezu grāmatu, rīkot vērienīgu izstādi. Centrs pats jau ir kā izstāde visam ko ziedojam, dāvinām un par ko rūpējamies.

Tā šogad arī vērtēja Ontario valdība, piešķiŗot Ontario Volunteer Service Award bibliotēkārei Rasmai Ruģelei atzinībā par trīsdesmit septiņu (37!) gadu brīvprātīgu darbu Centrā: nedēļas nogalēs azaidu komandā, dāmu komitejā, piparkūku, produktu gatavošanas un citās talkās un izcilo darbu Centra bibliotēkā no sākuma organizēšanas sēdēm līdz šodienai, septiņpadsmit gadus to arī vadot.

Liels projekts Rasmas vadībā veikts, ierakstot datu bazē avīzes „Laiks” rakstus no 1948. gada līdz 1990. gadam. To varat apskatīt LNB mājas lapā digitālizētās periodikas sadaļā, dāvinājums no Centra bibliotēkas. Rasma izlēma tematu schēmu, apmācīja darba komandu, sagādāja līdzekļus, pieprasot savas darba vietasYork universitātes stipendiju (jo financēt neatsaucās ne Latviešu Fonds, ne avīze „Laiks”, ne citas latviešu organizācijas).

Lasītākās ziņas valstī

Rasmas paspārnē Centra bibliotēka apvienoja TLBSS, Valodiņas un Centra bērnu grāmatu krājumus, kopā ap 1300 vienību, kā arī sagādāja līdzekļus izbūvēt un iekārtot bērnu nodaļu „Burvju atslēdziņa”.

Paldies Rasmai Ruģelei par gaišu vērienu, cītīgu darbu un nozīmīgu bibliotēkas vadību Centrā trīsdesmit gadu gaŗumā. Ave Rasma!

Raksta autore: Aija Zichmane
Foto: Publicitātes attēls
Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti