Dalies:

Latvija Amerikā: Mūzikāls pārdzīvojums Ziemassvētku koncertā Floridā

Latvija Amerikā: Mūzikāls pārdzīvojums Ziemassvētku koncertā Floridā
  • 18. Jan. 2019

Šajos Ziemassvētkos, 15. decembrī, Sv. Pētersburgas Latviešu biedrība mums uzdāvināja brīnišķīgu Ziemassvētku koncertu. Tajā spēlēja talantīgā latviešu vijolniece Margarita Kreina  Gollere. Margarita savu pirmo mūzikālo izglītību ieguvusi Latvijā, vēlāk mācījusies Itālijā un ASV. Viņa uzvarējusi vairākos konkursos ASV, Eiropā un Krievijā, piedalījusies mūzikas festivālos dažādās valstīs Eiropā, Krievijā, ASV. Uzstājusies prestižās koncertzālēs – Kārnegija zālē, Linkolna centrā, Dalasas simfoniskā orķestŗa koncertzālē un citur.

Koncerta programmā bija klausītājiem gan vairāk, gan mazāk zināmi skaņdarbi, kā arī oriģinālas vijoles kompozicijas. Klausītājus īpaši sajūsmināja Vivaldi vijoļkoncerts „Ziema” un Bēthovena Mēnesnīcas sonāte ar Ainas Krein rakstīto vijoles melodiju. Tas bija liels emocionāls baudījums mums, klausītājiem.

Ne tikai Margarita, arī citi viņas ģimenes locekļi ir talantīgi mūziķi, un viņas mamma Aina Krein spēlēja klavieŗu pavadījumu. Koncerta noslēgumā bija vēl viens patīkams pārsteigums: topošie mākslinieki – Margaritas 7gadīgais dēls Martins un 5gadīgā meitiņa Miriama – mūs iepriecināja ar vijoļspēli un ar lielu entuziasmu dziedāja Ziemassvētku dziesmas.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc koncerta visi cienājāmies pie pašu sarūpēta Ziemassvētku labumu galda, kuŗu svētkiem bija sakārtojusi Mārīte Rubīna.

Un tad parādījās Rūķis un Sniegpārsliņa ar Ziemassvētku vecīša dāvanu maisu. Sniegpārsliņa Līvija Denavs – Rebane mūs sveica ar Gaismas deju.

Rūķis Ziemassvētku vecīša veltes dāvāja mazākajiem pasākuma apmeklētājiem. Taču izrādījās, ka arī pieaugušo vidū bija vairāki, kuŗi šajos Ziemassvētkos par labu darbu bija nopelnījuši dāvaniņu.

Īstu Ziemassvētku noskaņu ienesa Pēteŗa Ozola vadītā Ziemassvētku dziesmu kopdziedāšana, kuŗa izskanēja ar dziesmu „Klusa nakts, svēta nakts”.

Šis bija pirmais pasākums, kuŗš pēc biedrības telpu likvidēšanas tika organizēts īrētās telpās. Apmeklētāju atsaucība dod cerību un ticību, ka Sv. Pētersburgas Latviešu biedrība veiksmīgi turpinās savu darbību arī 2019. gadā!

Autors: Brigita Gahr
Foto: Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti