Dalies:

Latvija Amerikā: Mazie, vidējie un lielie Sestdienas skolas bērni svin Latvijas simtgadi

Latvija Amerikā: Mazie, vidējie un lielie Sestdienas skolas bērni svin Latvijas simtgadi
  • 13. Dec. 2018

Toronto Latviešu biedrības Sestdienas skola nosvinēja Latvijas simtgades jubileju šī gada 17. novembŗa rītā Latviešu centrā Toronto. Visi skolēni, no pašiem mazākajiem bērnu dārzā līdz pat 8. klases lielākiem, pulcējās centra Kursas zālē, ar krāsainiem tautas tērpiem mugurā. Zāle bija piepildīta ar bērnu vecākiem, draugiem un godātiem viesiem.

Iesākot svinīgo aktu, skolas pārzine Ilze Maksiņa aicināja piecelties un sveikt skolas karogu, kuŗu ienesa 8. klases skolēni Markus, Ināra un Violetta. Skolotāja Marisa Zubāne pavadīja to ar kokles spēli.

Prāv. Ilze KuplēnaEwart savā svētrunā runāja par latviskiem simboliem un to nozīmi, kā arī par to, ko nozīmē valsts simtgades galvenais vēstījums “Es esmu Latvija”. Viņa atgādināja, ka mēs visi esam simboli Latvijai, un lika padomāt, kā mēs varam pateikties par brīvu Latviju.

Lasītākās ziņas valstī

Sekoja apsveikums no TLB priekšsēža Patrika Rundāna. Uzrunai beidzoties, viņš aicināja skolas saimei nodziedāt Latvijas valsts himnu “Dievs, svētī Latviju”.

Turpinājumā skolas pārzine Ilze Maksiņa lūdza, lai mēs atskatāmies uz TLB Sestdienas skolas dibinātājiem, ievērojot, ka viņu cerības ir piepildījušās, jo latviešu skola ir uzturējusi latviskās tradicijas 50 okupācijas gadus un mēs to darām vēl tagad, neskatoties, ka Latvija jau vairāk nekā divdesmit piecus gadus ir brīva valsts. Pārzine mudināja mums visiem turpināt to, ko viņi iesāka  mācīties par Latviju, dziedāt tautas dziesmas, cienīt mūsu tradicijas.

Ikvienam skolas svinīgā akta apmeklētājam bija iespēja noskatīties īpašu video apsveikumu Toronto Sestdienas skolas saimei no bijušās Latvijas prezidentes torontietes Vairas Vīķes  Freibergas. Viņa savā uzrunā novēlēja, lai mēs Toronto izjūtam to, ka svinam Latvijas valsts svētkus kopā ar citiem latviešiem visā pasaulē, gan ASV, gan Austrālijā, gan Rīgā. Kaut gan mēs šobrīd neesam Latvijā, mūsu piedalīšanās ar sirdi un dvēseli šai sestdienas rītā ir daļa no šīs nozīmīgās svinēšanas. Un lai mēs visu mūžu neaizmirstam, ka piederam Latvijai kā viņas dēli un meitas.

Pēc tam 2018. g. skolas absolventi Vizma, Simona, Līze un Kristofers stāstīja par šīs vasaras braucienu uz Latviju programmas “Sveika, Latvija!” ietvaros. Kamēr viņi mums rādīja fotografijas, noklausījāmies par absolventu piedzīvojumiem un mīļākiem brīžiem, ieskaitot Prāta Vētras koncertu. Viņi novadīja kopdziesmu “Mana dziesma”.

Pēc tam 1., 7. un 8. klašu skolēni noskaitīja dzejoļus, bija koklēšanas priekšnesums un Lindas Kronbergas vadībā tika nodziedāta slavenā Čikāgas piecīšu dziesma “Latvju bērniem”  un vecāki un viesi bija priecīgi dziedat līdzi. Vārdi šai dziesmai bija it sevišķi piemēroti: “Viena saule, tas pats mēness, visiem viena tēva valodiņ…”

Svinēšana beidzās ar garšīgu svaigi cepto kliņģeri, ko mēs visi baudījām. Ir skaidrs, ka latviešu bērni Toronto un citur turpinās mācīties par Latviju, dziedāt dziesmas un turpināt tradicijas nākamajā gadsimtenī. Ir patiešām liels prieks redzēt, ka mazie, vidējie un lielie bērni ir tik lepni par savu latvietību un līksmojas par Latvijas jubileju: sejās spīd smaidi un rociņās kliņģeris.

Pēc skolas svinīgā akta ikvienam skolēnam bija iespēja pagatavot īpašus apsveikumus Latvijai, uzrakstīt savu novēlējumu un to novietot Latvijas ozolā, iepazīties ar Latvijas pilsētām un ģerboņiem, atmiņai apgleznot Kanadā atrastus akmentiņus ar Latvijas karogu un latvju zīmēm. Ceturtais projekts vēl netika pabeigts, tā ir skolas simtgades puzle ar simts mazām Latvijām, kuŗas katrs skolēns varēja izkrāsot.

 

Raksta autors: Jūlija Valdmane
Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti