Dalies:

Latvija Amerikā: Londonas DVF namā prezentē vēsturisko romānu angļu valodā "Up the Baltick"

Latvija Amerikā: Londonas DVF namā prezentē vēsturisko romānu angļu valodā "Up the Baltick"
  • 07. May. 2018
Britu, latviešu asociācijas (BLA) priekšsēža Stīvena Naš( Stephen Nash) izkārtojumā, Londonā DVF namā 14.aprilī bija dota iespēja tikties ar rakstnieku un žurnālistu Maiku Koljeru( Mike Collier ) un gūt ieskatu viņa nesen publicētajā vēsturiskā romānā angļu valodā „Up the Baltick” Žurnalists jau 11 gadus dzīvo Latvijā ,teicami apguvi latviešu valodu un ir portāla LSM angļu nozares galvenais redaktors.

Romānā ir stāsts par divu literātu, rakstnieku un domātāju Džeimsu Bosvela(James Boswell un angļu vārdnīcas autora Samuela Džonsona( Samuel Johnson) ekspedīciju 18.g.s Latvijā un Igaunijā ar mērķi tikties ar ievērojamām personībām .Pastāv liecība, ka abiem rakstniekiem doma par ceļojumu ‘’tur augšā uz Baltiju”’, radās 1773 gadā pēc sekmīgās ekspedīcijas Skotijas rietumkrasta salās. Taču , diemžēl, nodoms neīstenojies .Pateicoties Maika Koljera lielajam un apbrīnojamam pētniecības darbam ,radās jaunatklāsme ‘’kā būtu, ja abiem literātiem ceļojums Baltijā būtu īstenojies. Cik var nojaust, rakstniekam bija pat ‘’jāielien Džeimsa Bosvela ādā”, lai rakstītu viņa rakstības stilā .No autora stāstījuma uzzinājām ,ka tālie viesi no Anglijas un Skotijas ,būdami Baltijā uzturējās ne tikai Rīgā, bet iegriezās arī Jelgavā, Liepājā ,Tallinā un vēl citur. Maika Koljera pētniecības rezultātā, varēja secināt,ka Bosvelam un Džonsonam bija tikšanās ar vācu filozofu un rakstnieku Johanu Gotfrīdu Herderu , arī ar Immanuelu Kantu , veco Stenderu un pat ar dēkaini Minhauzenu.

Katrā ziņā romāns solās būt interesants. Tikai dažiem izdevās grāmatu iegādāties jo autoram bija tikai daži eksemplāri līdz. Iespējams, ka vairāki bija nodoti Londonas Grāmatu tirgū. Vēsturiskais romāns latviešu valodā nākšot klajā augustā.

Teksta autors: Zigrīda Daškevica
Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti