Dalies:

Latvija Amerikā: LNAK prezidenta Andŗa Ķestera apsveikums, ieejot nākamajā simtgadē

Latvija Amerikā: LNAK prezidenta Andŗa Ķestera apsveikums, ieejot nākamajā simtgadē
  • 09. Jan. 2019

Kanadas latvieši, būsim lepni par Latvijas simtgades sagaidīšanu, rīkošanu un aizvadīšanu. Svinības jau sākām iepriekšējā gadā un beidzamos divpadsmit mēnešos gan Latvijā, gan ārzemēs enerģija tika ražota ar neskaitāmām svinībām un projektiem. Katrs savā sētā, bet visi zem tā paša garīgā jumta, tauta atzīmēja ilgi gaidīto Latvijas republikas neatkarības pasludināšanas simtgadi. Ar jauno 2019. gadu sākam nākamo simtgadi. Vēl daudz ko svinēt un piestrādāt... un ar prieku pieņemam savus pienākumus!

Latviešu Nacionālā Apvienība Kanadā izsaka visdziļāko pateicību visiem brīvprātīgiem ļaužiem par viņu panākumiem un par to, kas mums ir nepieciešams  mīļa sadarbība ar vienu mērķi. Kas ir tas mērķis? Nesavtīgi celt augsti latvju tautas tēlu citu valstu acīs un vienlaicīgi ļaut uzplaukt mūsu identitātei.

Mēs ceļam uz mūsu senču pamatiem, pamatiem, kuŗus izcīnīja Brīvības kaŗā, attīstīja Latvijas laikā, turpināja Otrā pasaules kaŗā un partizānu cīņā par brīvu Latviju un tautu. No Zedelgemas līdz patvēruma zemēm viņi sargāja mūsu vērtības, godu, demokratiju un brīvību.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat lepojamies par mūsu kanadiešu kaŗavīriem, kuŗi NATO uzdevumā ne tikai aizstāv Latvijas un Rietumvalstu robežas pret austrumu ienaidnieku, bet kuŗi tiešām ir pierādījuši savu piederību mūsu Kanadas latviešu ģimenei.

Mūsu sabiedrība ir dzīva un aktīva. Noteikti vērts saglabāt šos vēsturiskos laikus, kuŗos mēs dzīvojam! Atkārtoti aicinām atbalstīt Kanadas latviešu vēsturi, nākot talkā ar dokumentāciju, vēstulēm, fotografijām, plakātiem, pat ja tie liekas kā sīkumi. Kanadas Latviešu Archīvs un Mūzejs (KLAM) izpilda svarīgu lomu – saglabāt mūsu kopējās atmiņas. Arī jums katram ir svarīga loma! Brīnišķīgs izaicinājums jaunatnei un pensionāriem sanākt un salīdzināt stāstus un domas.

Latviešu centros Kanadā tika rīkoti lieliski un grezni simtgades svētki. Bija draudzīga sadarbība ar diplomatiskā korpusa pārstāvjiem un ar vairākām etniskām kopienām, ieskaitot igauņus un lietuviešus Baltiešu Federācijas un Central and Eastern European Council in Canada ietvaros.

2019. gads būs vēl interesantāks. Brauks ciemiņi no vairākiem kontinentiem! Kanadā būs XV Latviešu Dziesmu un Deju svētki!

Paldies visiem atbalstītājiem un ziedotājiem par ieguldījumu latviešu sabiedrības stiprināšanā!

Laimīgu un ražīgu 2019. gadu!

Kopā mēs esam spēks!

Andris Ķesteris, LNAK
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"
Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti