Dalies:

Latvija Amerikā: Latvijas vēstnieka Kanādā apsveikums Jaunajā gadā

Latvija Amerikā: Latvijas vēstnieka Kanādā apsveikums Jaunajā gadā
  • 10. Jan. 2019

Aizvadot Latvijas Republikas valstiskuma pirmās simtgades gadu, vēlos jūs visus sirsnīgi sveikt Jaunajā 2019. gadā!

Aizvadītais gads bija gan vēsturisks kopumā, gan arī ļoti īpašs tieši mūsu attiecības ar Kanādu. Es lepojos, ka tieši mūsu valsts simtgades gadā Latviju pirmo reizi apmeklēja Kanādas augstākie vadītāji – ģenerālgubernātore Džūlija Pajete janvārī un premjerministrs Džastins Trudo jūlijā. Reti, kad divi augstākie vadītāji to izdara vienā gadā. Tas jau pats par sevi ir liels un simboliski svarīgs notikums un mūsu attiecību rādītājs. Mēs šīs vizītes gaidījām ļoti sen, var pat teikt, ka gaidījām visus simt gadus, tik ilgi, cik ilgi pastāv mūsu valsts - Latvija. Tagad tas ir noticis.

Taču, tas nenozīmē, ka esam nu visu sasnieguši. Mums ir jādara viss, lai vēl vairāk kanādieši uzzina par mums, lai saprot “līdz kaulam”, ka kanādiešu un citu NATO sabiedroto karaspēka klātbūtne Latvijā ir svarīga mūsu valstij, plašākam reģionam ap mums, visai Eiropai un pat pasaules mieram tā ir būtiski nozīmīga. Tā ir arī lietderīga kanādiešiem gan kā iespēja attīstīt sadarbību ar citiem sabiedrotajiem, gan arī tā uztur tiešu saikni ar Eiropu, no kurienes tik daudz šīs skaistās valsts veidotāji ir kādreiz izcēlušies.

Lasītākās ziņas valstī

Es neatlaidīgi turpināšu viesoties karaspēka daļās, tikšos ar karavīriem, kas dodas uz dienestu Latvijā. Pateikšos viņiem par dienestu, tikšos ar viņu ģimenēm un norādīšu uz šo svētīgo un svarīgo darbu, sargāt mūsu kopējās vērtības, iestāties pret tiem, kas neko tā arī nav iemācījušies no vēstures un pasaules likstām. Es turpināšu cīnīties pret mūsu tautas, Latvijas valsts apmelotājiem un dezinformācijas izplatītājiem. Mums ir jābūt atvērtākiem un iekļaujošākiem arī pašiem šeit. Tam lieti varam izmantot gaidāmo lielo notikumu – Kanādas Dziesmu un deju svētkus, kas, manuprāt, ir nākamā gada lielākais pasākums mums visiem šeit. To atbalstīšu ar visu savu degsmi un iespējām!

101. gadā nevajadzētu aizmirst dažas labās lietas, ko uzsākām 2018. gadā. Bija tik skaisti, kad Latvijas karogi plīvoja pie pilsētu rātsnamiem, kad izgaismojās pilsētu nosaukumi, tilti, dabas un arhitektūras pieminekļi. Plašajā Kanādā, tur, kur esam, nu jau zaļo Latvijai veltītie ozoli un liepas. Jau senie romieši zināja, ka “viena bezdelīga pavasari nenes”, tāpēc darbs jāturpina.

Esmu lepns, ka mūsu darbs ir bijis tik ražīgs, esmu gandarīts par mūsu ciešo sadarbību valstiskā un personiskā līmenī ar jums visiem. Es redzu jūs kā savu balstu un ceļabiedrus, Latviju stiprinot.

Novēlam gaišus un mierpilnus svētkus, lai Laimes lācis iet līdzās Jaunajā 2019. gadā.

Kārlis un Ināra Eihenbaumi
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"
Foto: Publicitātes attēls

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti