Dalies:

Latvija Amerikā: Latvijas simtgadei veltīta sadziedāšanās Otavā

Latvija Amerikā: Latvijas simtgadei veltīta sadziedāšanās Otavā
  • 22. Feb. 2018

Sestdien, 10. februārī, pl. 17.00 ap 30 Otavas un Montreālas latvieši sāka dziedāt baznīcas sarīkojumu zālē, lai nodziedātu 100 dziesmas Latvijas 100 gadu jubilejai par godu.

Tanī pašā dienā pl. 11.00 no rīta montreālieši jau bija atbraukuši uz vienotu koŗa mēģinājumu. Pēc koŗa mēģinājuma daži koristi aizgāja ieelpot svaigu gaisu un slidot pa Rideau kanālu, kas atrodas ļoti tuvu pie baznīcas. Kad viņi atgriezās, 50 dziesmas jau bija nodziedātas. Tad nu Ēriks Jerumanis atlikušās 50 varēja pavadīt ar savu ģitāru.

Kad jau bija nodziedātas vairāk nekā 80 dziesmas, tie, kas parasti būtu jau gājuši mājās, centās sasniegt 100 dziesmu galapunktu un palika līdz beigām. Katram dalībniekam pēc kārtas bija izdevība ieteikt nākamo dziesmu. Katru reizi, kad sāka dziesmu, Daina Mazute pierakstīja dziesmas nosaukumu uz liela papīra pie sienas. Dziesmu netrūka, jo pie pašām beigām vēl izcēlās debates, ar kuŗām trīs dziesmām nobeigt. Pēc piecu stundu dziedāšanas, sadziedāšanos noslēdzām ar “Skaista ir jaunība”, “Aijā Žūžu” un “Daugav’s abas malas”.

Uģis Lāma, Otavas Latviešu biedrība

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Foto: Uģis Lāma

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti