Dalies:

Latvija Amerikā: Latvijas simtgade Otavā

Latvija Amerikā: Latvijas simtgade Otavā
  • 06. Dec. 2018

Svētdien, 18. novembrī, Otavas latvieši atzīmēja Latvijas simtgadi ar dievkalpojumu, aktu un saviesīgu pēcpusdienu. Pēc dažu domām, sanākušo cilvēku skaits sakrita apmēram ar svinamās dienas gadu skaitu. Otavā tas ir ievērojams skaitlis.

Dievkalpojumā mācītājs Ilmārs Zvirgzds pakavējās pie vienīgās 1918. gada neatkarības deklarēšanas akta fotografijas, kuŗa arī rotāja dievkalpojuma dziesmu lapiņu. Pēc viņa domām, tā ilustrēja kā ļoti dažādi cilvēki var kaut ko nozīmīgu panākt, ja viņiem ir kopējs mērķis. Ar tādu pieeju Latvija sagaidīs arī savu otru simtgadi. Dievkalpojumu papildināja Otavas latviešu koris ar trim patriotiskām dziesmām, kā arī Vijas Kluchertes un Karmenas Porter duets uz ērģelēm un klavierēm.

Pēc dievkalpojuma klātesošie devās lejā uz Miera draudzes nama sarīkojumu zāli, kur Karmena Porter nolasīja apsveikumus no PBLA, LNAK un Rīgas latviešu biedrības. Viņa vērsa uzmanību uz pie sienas piestiprināta Latvijas simtgades koka atveidojumu, pie kuŗa bija pielīmētas “lapas” ar dažādām atbildēm uz jautājumu: “Kāpēc es mīlu Latviju?”. Vēl dažām lapām bija vietas.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc tam visi noklausījās vēstnieka Kārļa Eihenbauma ierakstītu vēstījumu, kam  sekoja Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa svētku uzruna latviešiem ārzemēs. Uzrunas beigās klausītāji nodziedāja valsts himnu, pēc kuŗas Latvijas militārais atašejs Kanadā, pulkvežleitnants Agris Ozoliņš aicināja visus uzdzert tostu Latvijai ar vēstniecības sarūpēto šampanieti.

Kad oficiālā daļa bija beigusies, sanākušie sēdās pie galdiem un izbaudīja tautas deju ansambļa “Rotaļa” priekšnesumus. Sevišķi pie sirds gāja ansambļa “Rūnu rakstu” izpildījums. Starp dancotājiem bija pārstāvētas vismaz divas paaudzes.

Nobeigumā akta dalībnieki pievērsa uzmanību bagātīgajam klāstam uz ēdienu galda, ko bija sarūpējušas draudzes dāmas. Tik lielu gardumu dažādību var sastapt tikai tādos gadījumos kā valsts simtgadē. Daudzi pie galda stājās vairāk kā vienreiz.

Autors: Vitālijs Būcēns
Foto: Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti