Dalies:

Latvija Amerikā: Latviešu diena Toronto bez Kristapa Porziņģa

Latvija Amerikā: Latviešu diena Toronto bez Kristapa Porziņģa
  • 19. Feb. 2018

Latviešus un kanadiešus sporta jomā saista ne tikai hokejs. Bez tam latvieši ir atzīti kā vieni no pasaulē aizrautīgākajiem sporta faniem. Par to torontieši varēja pārliecināties 8. februāŗa NBA spēlē Air Canada Centre, kad satikās Toronto “Raptors” ar Ņujorkas “Knicks”.

Šī spēle bija paredzēta kā īpaša dāvana Latvijai simtgadē, sagaidot Kristapa Porziņģa ierašanos Toronto. Diemžēl, tikai pāris dienas iepriekš “Knicks” spēlē pret Milvoku “Bucks” mūsu sporta zvaigzne guva smagu ceļgala savainojumu, kas viņu atturēja ne tikai no ierašanās Toronto, bet arī no dalības Visu zvaigžņu spēlē un visām pārējām šīs sezonas spēlēm.

Neskatoties uz to, uz spēli ieradās vairāki simti latviešu līdzjutēju, no Hamiltonas vien kopīgā braucienā ierodoties ap 80. Katrs no mums saņēma īpašu tkreklu, atzīmējot “Latvian Heritage Night” ar Toronto “Raptors”. Tika parakstīta arī kopīga karte, vēlot Kristapam Porziņģim veiksmīgu atveseļošanos.

Aizkustinošs bija brīdis, kad deju kopa “Daugaviņa” basketbola laukumā dejoja “Audēju deju”. Tikai žēl, ka tas notika krietni pirms spēles sākuma, kad vēl zāle nebija piepildījusies. Noteikti liels pārdzīvojums bija Sestdienas skolas bērniem un jauniešiem, kuŗi ASV un Kanadas himnu laikā stāvēja kopā ar sportistiem.

Mazliet gan skumdināja, ka nekur skaļruņos netika pieminēta “Latvian Heritage Night”, un tā bija tikai kā piedzīvojums mums pašiem, neiesaistot plašāku sabiedrību.

Kopā ar pārējiem gandrīz 20,000 basketbola cienītājiem noskatījāmies, kā Toronto “Raptors” viegli pieveic Ņujorkas “Knicks”, visiem skatītājiem atvēlot par brīvu vienu picas šķēli par iemestiem vairāk nekā 100 punktiem. Atliek tikai minēt, vai Kristapa Porziņģa piedalīšanās spēlē un viņam veltītais latviešu atbalsts būtu spējis mainīt rezultātu.

Vēlam Kristapam veiksmīgi pārciest operāciju un drīz atgriezties basketbola laukumā!

Raksta autore: Vita Gaiķe

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti