Dalies:

Latvija Amerikā: Latviešu Centra Toronto bibliotēkā Ingas Ābeles romāna „Klūgu mūks” ieraksts

Latvija Amerikā: Latviešu Centra Toronto bibliotēkā  Ingas Ābeles romāna „Klūgu mūks” ieraksts
  • 07. May. 2018

Nesen izlasīju Latvijas Avīzē, ka Ingas Ābeles romāna „Klūgu mūks” radio lasījuma 300 eksemplāri CD formātā ir dāvināti visām Latvijas bibliotēkām. Dāvinājums Latvijas ļaudīm Latvijas valsts simtgadē! Tā kā Latviešu Centra Toronto bibliotēkā atrodas klausāmās grāmatas, aizrakstīju, ka latviešu bibliotēka Kanadā arī vēlētos saņemt kopiju, un vaicāju kā tas iespējams. Sekoja sarakste ar režisori, aktrisi un kādreizējo Saeimas deputāti Antu Rugāti un projekta vadītāju, biedrības ESTO producenti Ilonu Rupaini, līdz kamēr šī gada aprīlī pieci komplekti dāvanā atceļoja uz Kanadu. Dāvanai līdzi nāca norāde un vēlējums „Lai skan Kanadā”. Vienu paturējām Toronto, bet 4 disku komplekti aizceļoja tālāk uz Montreālu, Otavu, Hamiltonu un Kristus Dārzu, vietām, kur atrodas latviešu bibliotēkas. Katrā komplektā 3 diski, 19 daļas, 19 stundas, 28 aktieŗi, 6 mūziķi.

„Latvijā populārais un arī lietuviski tulkotais Ingas Ābeles romāns „Klūgu mūks” ir fons drāmatisma un traģisma pilnam stāstam ar diviem varoņa prototipiem: priesteri, dzejnieku, valstvīru Franci Trasūnu un harizmatisko lidotāju, Latvijas aviācijas ģenerāli Jezupu Baško. Romānā aptverts plašs vēstures periods, ģeografija un tematika par mīlestību un ciešanām, par grēku un piedošanu. Ingas Ābeles rakstnieces rokrakstam raksturīga ļoti intensīva valoda, vārdi rada matēriju, kuŗai ir ne tikai izskats un forma, bet arī skaņa, smarža un garša .”

2014. gadā romānam „Klūgu mūks” piešķirta Dzintara Soduma balva par novatorismu literātūrā, 2015. gadā Latvijas Literātūras gada balva nominācijā „Labākais prozas darbs”.

Gatavojot diskus Centra bibliotēkas klientu lietošanai, tos klausījāmies braucot uz Toronto un uz mājām savus 110 km. Citas dienas pie ezera izbraucot, vienalga vējš, lietus vai ledus, sēdējām mašīnā pielipuši radio, sekojot nākamai epizodei. Vērtējiet paši. Esiet sagatavoti sirds aizraušanai. Komplekts izrakstīšanai atrodas Centra bibliotēkā. Kā recenzijā Latvijā apgalvots, „…ir tapis latviešu literātūrai nozīmīgs, liels darbs, literārs piemineklis…”


Lasītākās ziņas

Teksta autors: Aija Zichmane

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti