Dalies:

Latvija Amerikā: Latvieši Montreālā svin Latvijasvalsts 100. gadus

Latvija Amerikā: Latvieši Montreālā svin Latvijasvalsts 100. gadus
  • 11. Dec. 2018

Sestdien 17. novembrī, Montreāla , Latvijas simtgades svētkus sākām atzīmēt ar Laumas Akmene’s ērgeļu koncertu, programmā komponisti : P. Vasks, M. Einfelde, L. Garūta, E. Dārziņš, un L. Vierne. Tas notika L’Eglise du Très-Saint-Nom-de-Jésus baznīcā kur atrodas četru manuāļa ērģeles ko būvējusi slavenā “Casavant Frères” ērģeļbūves firma 1915. gadā, un tobrīd ērģeles bija lielākās Montreālā. Skanējumā
bija saklausāmas 19. gadsimta franču simfonisko ērģeļu stila ietekmes.

Pēc koncerta, latviešu kopiena sanāca svinēt tēvzemes simto dzimšanas dienu Montreālas sabiedriskā centrā, kur galvenie rīkotāji bija Montreālas latviešu organizācijas padomes locekļi Dāvids Porietis-Bedard, Jānis Mateus un Rita Jozuus.

Centrā bija izstādīti Montreālas latviešu mākslinieku darbi: Lauma Cennes šūtā mozaīksega “Līgavas Sega”, kā arī viņas darināto Montreālas/Otavas jaukto kora “Atbalss” karogu. Izstādīti arī bija Māras Rudzītes, Dainas un Ināras Leimanes un Ritas Jozuus’ fotogrāfijas un gleznas.

Gardās vakariņās gatavoja Inta Hūns ēdināšanas firma ”13 Krēsli”. Pavadījām jauku vakaru ar smaidīgām sejām un dzīvām sarunām. Visi noskatījās Prezidentu un Latvijas vēstnieku Kanādā sveicienus video ierakstos, kā arī izvilkumus no šī gada Dziesmu un Deju Svētkiem Latvijā, kas iepriecināja tos kas bija piedalījušies vai dzīvoja tiem līdz no tālienes.

Lasītākās ziņas valstī

Autors: Rita Jozuus
Foto: ”Senioru galds” – labā pusē -Valdemārs Ozols – 100. g. vecs!/ Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti