Dalies:

Latvija Amerikā: Labs pulks latviešu un kanādiešu pulcējās Sv. Barnabas baznīcā lai izbaudītu mūzikālo vakaru

Latvija Amerikā: Labs pulks latviešu un kanādiešu pulcējās Sv. Barnabas baznīcā lai izbaudītu mūzikālo vakaru
  • 07. May. 2018
Neskatoties uz to, ka 13. aprīlis iekrita tieši piektdienā, labs pulks latviešu un kanadiešu pulcējās Sv. Barnabas baznīcā lai izbaudītu Studenšu Korporāciju Kopas (S!K!K!) Toronto un Toronto Korporāciju Kopas (T!K!K!) rīkoto mūzikālo vakaru The Phantom of the Opera.

Ideja radās, lai rīkotu kādu mūzikālu vakaru, kas būtu pieejams plašākai publikai. Un kādēļ ne tieši piektdienā, kas iekrita māņticigā 13? Visiem ir pazīstama A. Lloyd Webbera The Phantom of the Opera, un Sv. Barnabas baznīca ar savu architektūru deva piemērotu atmosphairu operas fantomam. Māra Strazdiņa (Aurora) bija gādājusi par pienācīgām dekorācijām – pat kritušu lustru. Pateicoties Dr. mac. Anita Gaidei (Spidola) dzirdējām izcilus solistus, pianistus un ērğelniekus.

Kā ievadu, tenors mac. Ivars Gaide nodziedāja R. Jermaka “Es pateicos” un J. Mediņa “Pieskaņa” kam sekoja “Song without words” Op.2. No. 1 ko izpildija pianiste Dr. Nora Klemencic un organists Dr. Konrad Harley. Šeit jāpiemin, ka Jermaka mūzikai “Es pateicos” mac. I. Gaide sarakstīja tekstu latviešu un angļu valodās, kā arī pārtulkoja E. Zālītes tekstu angļu valodā J. Mediņa “Pieskaņai”. Otro daļu iesāka Sarah Bijonas ar ievadu par skaņdarbu. Sekoja deviņas pazīstamas dziesmas no Phantom of the Opera soprāna Julia Marson, tenora Nick
Gough, organistu Dr. Konrad Harley un Dr. Anita Gaides un pianistes Dr. Nora Klemencic izpildījumā. Abi solisti izteiksmīgi izpildīja dziesmas, kā solisti un duetā. Ērğelu skaņas dažiem gabaliem izraisīja emocijas, it īpaši dramatiskā The Phantom of the Opera gabals.

S!K!K! bija sagādājusi atspirdzinājumus starpbrīdim un pēc koncerta, lai viesi un koncerta izpildītāji varētu pārrunāt dzirdēto un sadraudzēties.

Amerikas un Kanadas Ērğelnieku Ğilde, Sv. Barnabas un Austrumu draudze arī atbalstīja koncertu. Atlikumu no koncerta ziedos baznīcas pieejamības izveidei.

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti