Dalies:

Latvija Amerikā: Kanādas Latviešu Arhīvs un Muzejs aicina talciniekus

Latvija Amerikā: Kanādas Latviešu Arhīvs un Muzejs aicina talciniekus
  • 19. Mar. 2018

Tie, kuŗi atceras premjērministru John G. Diefenbaker, arī atcerēsies kā okupācijas un Aukstā kaŗa laikā Kanada atbalstīja baltiešus. Palēnām vēstures pētnieki sāk sakopot interesantus datus un stāstus no tiem laikiem.

Myron Momryk, archīvārs, vēsturnieks un rakstnieks ir ziedojis 15 gadu pētniecības darbu, kuŗa kulminācija ir jauna grāmata “Mike Starr of Oshawa”. Šī ir polītiska biografija par Starr, kuŗš vēsturiskā brīdī tika iecelts kā pirmais Kanadas ukraiņu izcelsmes kabineta ministrs federālā valdībā Diefenbaker vadībā.

LNAK apsveic autoru par tik vēsturiska posma saglabāšanu, kas attiecas uz laikiem, kuŗi veidoja mūsu pašu sabiedrības likteni.

No šāda darba mums nāk laba mācība, cik svarīgi ir saglabāt jebkādus dokumentus, vēstules, fotografijas, pat ja pašiem tie liekas bez vērtības. Kanadas Latviešu Archīvs un Mūzejs (LNAK – KLAM) ir nodibināts tieši ar mērķi savākt Kanadas latviešu vēsturi, kuŗa nav jau aizgājusi bojā vai nodota nezināmās rokās.

Viens KLAM aktuāls projekts ir digitālizēt fotografijas un dokumentus, lai ar laiku būtu pieejami nākotnes pētniekiem un jaunām paaudzēm. Darbs nav smags, ir interesants un nodrošina mūsu pašu saprašanu par to, ko latvieši ir devuši Kanadai.

KLAM meklē brīvprātīgos talciniekus. Daudz laika un techniskas zināšanas neprasa, bet ir liela nozīme latviešu kopienai. Vissvarīgākā ir jūsu interese. Palīgi ir meklēti no visām paaudzēm. Ja pazīstiet jauniešus, kuŗiem patīk digitālizācija, lūdzu iesakiet – šinīs laikos kam neinteresē? Laipni aicinām bijušos LNAK stipendiju saņēmējus. Noderētu arī studentiem/skolniekiem, kuŗiem skolu programmas pieprasa izpildīt zināmu skaitu stundas sabiedriskos darbos.

Lūdzam sazināties caur LNAK biroju: tel: 416 755 2353 vai epastu: lnak@ lnak.org.


Teksta autors: Andris Ķesteris, LNAK

Lasītākās ziņas valstī

Raksts ievietots sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti