Dalies:

Latvija Amerikā: Kanadā viesojas ģenerālmajors Andis Dilāns

Latvija Amerikā: Kanadā viesojas  ģenerālmajors Andis Dilāns
  • 25. Feb. 2019

11. februārī  Baltijas Aizsardzības kolledžas (Baltic Defence College  BALTDEFCOL) komandants ģenerālmajors Andis Dilāns ieradāsToronto, lai tiktos ar Kanadas profesionālās militārās izglītības augstākās iestādes  Kanadas Spēku kolledžas (Canadian Forces College CFC) komandantu brigādes ģenerāli Brian McPherson un kolledžas vadību. Kopā ar ģenerālmajoru A. Dilānu viesojās arī BALTDEFCOL Apvienotās vadības un štāba virsnieku kursa direktors pulkvedis Ilmar Tamm, savukārt viņus Kanadā pavadīja vēstniecības aizsardzības atašejs pulkvedis Agris Ozoliņš (pulkvežleitnantam Agrim Ozoliņam tikko tika piešķirta pulkveža pakāpe).

Tikšanās notika CFC telpās un bija vērtīgu pārrunu piesātināta. Abi komandanti iepazīstināja ar savu kolledžu vēsturi, misiju, uzdevumiem, struktūru un akadēmiskām nodarbībām.

Kanadas Spēku kolledža pagājušā gadā svinēja savu 75. jubileju, savukārt Baltijas Aizsardzības kolledža nupat atzīmē tikai 20. gadskārtu. Tā ir veidota, par piemēru ņemot CFC, tomēr strauji augusi, piemērojoties vietējiem apstākļiem un vajadzībām. Tikšanās laikā notika intensīva domu apmaiņa, katram no kolledžu vadītājiem izceļot vērtīgākos ieguvumus no šīs tikšanās. Sarunās bija jūtama abu kolledžu tuvība, savukārt Kanadas kollēģos lielu uzmanību izraisīja BALTDEFCOL organizētās nodarbības un konferences, kas saistītas ar Krievijas ārpolītikas analizi. Jūtams, ka šajā nozarē turpmāk gaidāma cieša sadarbība. BALTDEFCOL komandants no sirds aicināja savus kollēģus izmantot iespēju sūtīt pārstāvjus pieredzes apmaiņā un piedalīties konferencēs.

Lasītākās ziņas valstī

Diena turpinājās ar kopējām pusdienām un dāvanu apmaiņu. Ģenerālmajors Andis Dilāns pasniedza Baltijas Aizsardzības kolledžas nopelnu medaļu Kanadas Karaliskā militārā institūta (Royal Canadian Military Institute) bibliotēkārei Penny Lipman par ieguldījumu Baltijas Aizsardzības kolledžas izglītības un zinātnes procesa attīstībā.

Notika arī īsa tikšanās ar majori Lieni Karali no Latvijas, kas pašlaik studē Kanadas Spēku kolledžā.

Tālāk viesu ceļš veda uz Otavu, kur ģenerālmajors A. Dilāns runāja Kanadas Aizsardzības asociāciju institūta (Canada Defence Associations Institute) gadskārtējā Otavas Drošības un aizsardzības konferencē (Ottawa Conference on Security and Defence).

Otavā notika arī tikšanās ar Latvijas vēstnieku Kanadā Kārli Eihenbaumu, kā arī intervijas ar “CBC”, ziņu aģentūru “Canadian Press”, sabiedrisko informātīvo portālu “YATA Association” un “UpNorth”.

Arī man bija iespēja sarunāties ar ģenerālmajoru Andi Dilānu, lai “Latvija Amerikā” lasītājiem rastos labāks priekšstats gan par Baltijas Aizsardzības kolledžu, gan ģenerālmajora uzskatiem par pašreizējo situāciju Latvijā un Baltijas reģionā.

Ģenerālmajors Dilāns 1992. gadā ir pabeidzis Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju, savukārt 2000. gadā Baltijas Aizsardzības kolledžu beidzis kā otrs labākais students savā gadā. Turpinājis izglītību ASV Nacionālās Aizsardzības universitātes Kaŗa kolledžā Vašingtonā. Ieguvis maģistra gradu Nacionālās drošības stratēģijas zinātnē.  A. Dilāns ir bijis Latvijas militārais pārstāvis NATO un Eiropas Savienībā (ES), bet kopš  2016. gada iecelts Baltijas Aizsardzības kolledžas Tartu komandanta amatā.

Autore: 
Vita Gaiķe
Foto: Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti