Dalies:

Latvija Amerikā: Jauniešiem liela interese par šaujamieročiem

Latvija Amerikā: Jauniešiem liela interese par šaujamieročiem
  • 30. Aug. 2018

Sidrabenes un Saulaines nometņotāji ierodas Toronto Latviešu mednieku un makšķernieku biedrības īpašumā Bērzaine uz apmācībām

Šogad no Toronto Sv. Andreja draudzes lauku īpašuma Sidrabene bērnu nometnes Bērzainē ieradās tikai četri jaunieši ar vadītāju, jo tikai četriem pietika vietas viņa automašīnā, toties visiem par pārsteigumu no Toronto Sv. Jāņa draudzes lauku īpašuma Saulaine nometnes savā pirmā apmeklējumā ar īrētu skolas busiņu ieradās 14 nometnes dalībnieki ar vadītājiem un to palīgiem.

Sarunājoties ar saulainiešu vadītājiem un viņu palīgiem, mani pārsteidza tas, ka viņi par gadskārtējām jauniešu apmācībām kā apieties ar šaujamieročiem un arī izdevību izmēģināt ar tiem šaut bija uzzinājuši tikai šogad martā “Toronto Sportsman Show” un nevis no rakstiem “Latvija Amerikā”.

Lasītākās ziņas valstī

Abas apmācību dienas bija skaistas un saulainas. Vispirms dienaskārtībā bija māla baložu šaušana (skeet and trap), ko vada Toronto Latviešu mednieku un makšķernieku kluba priekšnieks Dainis Mārsons un palīgs Rob Wheeler. Pēc tam sekoja loka un bultu šaušana, ko vada Shanon Wheeler ar palīgu Rob Wheeler.

Tā pienācis pusdienas laiks. Kā katru reizi, tās ir ļoti garšīgas, un visu smagumu par ēdināšanu iznes Elizabete Mārsone viena pati karstā virtuvē. Neizsakāms paldies viņai.

Pēc pusdienām sekoja šauteņu, pistoļu un revolveru apmācības. Šauteņu apmācības vadīja Dainis Stanga ar palīgiem Laimonu Ozolu un Jūliju Tomu. Pistoļu un revolveru apmācības vadīja Laimons Ozols ar palīgiem Daini Stangu un Jūliju Tomu. Saulainieši netika pie pistoļu un revolveru apmācībām, jo bija ieradušies lielā skaitā, daudziem esot jauniem un nepieredzējušiem, tādēļ bija nepieciešams vairāk laika, lielāka uzraudzība un palīdzība ar ieroču lietošanu.

Abas grupas bija ļoti priecīgas par iespēju mācīties un lietot īstus ieročus. Abu grupu dalībnieki jautāja, vai nākamā gadā atkal varēs te atbraukt. Mēs teicām, ka noteikti jā, tomēr par to jāizlemj nometņu vadībai.

Raksta autors: Laimons Ozols

Foto: Publicitātes attēls

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti