Dalies:

Latvija Amerikā: Izstaigāta Latvija cauri gadiem

Latvija Amerikā: Izstaigāta Latvija cauri gadiem
  • 18. Dec. 2018

Latvija, kā mēs visi Tev mājām ar saviem rakstainajiem cimdiem, arī no šī krasta! Hamiltona Latvijas simtgadi atzīmēja krāšņi un vērienīgi  ar Latvijas dienu Hamiltonas pilsētas valdes namā, Stāstu segas atklāšanu, filmas “Mērijas ceļojums” izrādēm, prezentāciju par latviešu sasniegumiem sportā, izstādēm pilsētas bibliotēkā un kopīgu braucienu uz Niagāras ūdenskritumu, kad tas tika izgaismots Latvijas karoga krāsās.

Svētku nedēļu atklāja Latvijas vēstnieks Kanadā Kārlis Eihenbaums un 18. novembŗa svinībās hamiltoniešus sveica Eiropas Savienības vēstnieks Kanadā Pēteris Ustubs. Visu svētku nedēļu pie pilsētas valdes nama plīvoja Latvijas karogs un Hamiltonas zīme tika izgaismota sarkanbaltsarkanās krāsās.

18. novembrī svinības vainagojās ar vienreizēju dzejas un mūzikas programmu “Izstaigāsim Latviju cauri gadiem”, ko bija veidojušas Baiba Bredovska un Elizabete Ludvika. Izrādes vizuālo daļu bija sagatavojusi Ina Legzdiņa, sameklējot piemērotu fotografiju katram lasījumam un katrai dziesmai, un Stephen Pitkin nodrošināja augstu gaismas un skaņas kvalitāti. Piecdesmit divi dalībnieki, kas lasīja dzeju un dziedāja – Hamiltonas vīru ansamblis Jāņa Grinvalda vadībā, paplašināts meiteņu ansamblis Skaidrītes Darkevicas vadībā, Latviešu skolas bērni un citi – pārstāvēja visas paaudzes.

Lasītākās ziņas valstī

Vēsturiskās “Liuna Station” ēkas grezno zāli rotāja Ingrīdas Eglītes sagatavotais svētku dekors, palīdzot radīt svinīgu un priekpilnu noskaņu. Mijoties izcili izvēlētai dzejai un mūzikai, izrāde dziļi aizkustināja visus klātesošos, aizvadot līdz kulminācijai: Dievs, svētī Latviju!

Programmai sekoja svētku vakariņas un līksma balle ar jaundibināto ansambli Hamiltonas Āmurs, kuŗā spēlē Dāvis Kaņeps, Kalvis Auziņš, Dāvis Kanbergs, Robins Ozoliņš, Toms Tenteris un Jānis Grinvalds. Skaisti, svinīgi, priecīgi un bezgala sirsnīgi  kā allaž starp Hamiltonas latviešiem!

Kā savā apsveikumā Hamiltonas latviešu saimei rakstīja Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, svētki nepienāca negaidīti, tie tika radīti kopdarbā. Paldies Arnolda Smiltnieka vadītajai Hamiltonas apvienoto latviešu organizāciju (HALO) komitejai! Paldies lielajam brīvprātīgo palīgu pulkam, kas kārtoja, mācīja, pieskatīja, drukāja, cepa, šuva! Latvijas valsts simtgade godam nosvinēta, un vislabākā ir sajūta, ka viss turpinās. Tev mūžam dzīvot, Latvija. . .

Autore: Anete Ivsiņa
Foto: Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti