Dalies:

Latvija Amerikā: Imanta Ramiņa mūzika skan Latvijas simtgadē

Latvija Amerikā: Imanta Ramiņa mūzika skan Latvijas simtgadē
  • 16. Apr. 2018

Par godu Elmer Iselers ilggadīgam mantojumam Kanadai, kā vienam no izcilākiem Kanadas mūzikas vadoņiem, paidagogiem, diriģentiem, augsta līmeņu Kanadas koŗu mūzikas attīstītājiem, kuŗš veicināja, pasūtināja un izpildīja daudzu Kanadas komponistu darbus, slavenais Elmer Iseler Singers koris uzvedīs aizraujošu 40 gadu jubilejas koncertu ar nosaukumu “Joyful Sounds” (Līksmas Skaņas).

Tagadējā apdāvinātā Elmer Iseler Singers diriģente Lydia Adams turpinās E. Iseler tradiciju šinī bagātā atceres koncertā ar Imantam Ramiņam pasūtinātu jaundarbu. Ramiņš savu astoņdaļu koŗu un instrumenta kompoziciju “The Beauty of Dissonance, The Beauty of Strength” balsta uz dažādām Kanadas dzejām, kuŗas atspoguļo šīs zemes dažādību. Koncertā piedalīsies speciāli viesu mākslinieki Robert Aitken, flautai James Campbell, klarinete, un David Jaeger, komponists/režisors. Koncerts notiks 14. aprīlī plkst. 19.30, pie Eglinton St. George’s United Church, 35 Lytton Blvd. Toronto (pie Duplex Ave. stūŗa).

Imants Ramiņš komponēja operu “Lakstīgala” 2003. g. pēc pasūtinājuma trīs Ziemeļamerikas bērnu koŗiem – Glen Ellyn Children’s Chorus ANIMA no Čikāgas, The Portland Symphonic Girlchoir un The Children’s Choir of Washington. Operas pirmizrāde notika 2005. gadā Vašingtonā, pēc tam Čikāgā, Portlandē, velāk Minneapolē un Beijing, Ķīnā.

Opera ir balstīta uz Hansa Kristiana Andersena pasaku “Lakstīgala” – stāstu par Ķīnas ķēniņu, dzīvu lakstīgalu un skaisti darinātu mechanisku, žilbinošu lakstīgalu.

Par godu Latvijas simtgadei, Rīgas Doma meiteņu koŗa “Tiara” 20 gadu jubilejai un I. Ramiņa 75 gadu jubilejai, koŗis “Tiara” uzvedīs šo operu 2018. gada beigās vairākās Latvijas pilsētās. Astrīda Stahnke atdzejoja libretu latviski; režisore ir pazīstama kultūras darbiniece Māra Ķimele; diriģente ir talantīgā Aira Birziņa.


Lasītākās ziņas

Vija Murata

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti