Dalies:

Latvija Amerikā: Hamiltonas latviešu skola svin īsti latviskus Ziemassvētkus

Latvija Amerikā: Hamiltonas latviešu skola svin īsti latviskus Ziemassvētkus
  • 28. Dec. 2018

9. decembrī, otrā Adventa svētdienā, Hamiltonas latviešu sabiedrība piedzīvoja īstus latviskus Ziemassvētkus ar maskām, mīklām un pelēkiem zirņiem. Sākumā pie aizdedzinātām Adventa svecēm dievnamā Hamiltonas latviešu skolas bērni uzstādīja Betlēmes skatu un nodziedāja “Lai priecīgi tev” Skaidrītes Darkevicas vadībā, dalīdami svētku prieku un labsajūtu. Palīgskolotājas uzstājās ar pazīstamo “Kas ir šis bērns?”, un mācītājs Dāvis Kaņeps teica sprediķi par “visādiem ceļojumiem”. Baznīcas saime tad devās uz galveno zāli, kur viņus sagaidīja silti pīrāgi un ķimeņmaizītes.

Skolas programma, kuŗu uzrakstīja Iveta Kaņepa, iesākās ar mūzikālo priekšnesumu. Koklētājas Katrīna Eglīte, Elizabete Eglīte, Sandria Magrica un Jordin Jaunzariņa līdz ar čellisti Lauru Legzdiņu, Daces Veinbergas vadībā, iepriecināja skatītājus ar divām dziesmām. Tad skatuve pārvērtās par lauku sētu ar Dāvi un Ivetu Kaņepiem par saimniekiem. Līdz ar visiem mājas ļaudīm viņi gatavojās svētkiem. Kāds karināja puzuŗus, kamēr otrs izslaucīja stūŗus. Pēkšņi, ar bungas sitieniem un mūzikas skaņām, pa durvīm ieskrēja ilgi gaidītie ķekatnieki. Čigāni, kazas, lāči un stārķi, lieli un mazi, dancoja raiti ap istabu un aicināja visus rotaļā. Kad vilks noķēra kazu un lācis bija izdancināts, laiks bija minēt mīklas. Piektās un sestās klases meitenes Stella LudviksPitkin, Katrīna Eglīte un Zīle Eglītis uzdeva skatītājiem tās atminēt, vēlāk sētas saimnieki bagātināja zināšanas ar Ziemassvētku ticējumiem un paražām.

Protams, Ziemassvētkus nesvin bez lielas ēšanas. Pēteris Eglītis un skolas vecāki sagatavoja gardas tradicionālas pusdienas  pelēkie zirņi, kartupeļu biezputra ar sēņu mērci, skābi kāposti un kotletes. Pēc tam sekoja saldi cepumi un kūciņas. Garšīgas smaržas noteikti lidoja pa gaisu, jo neilgi pēc tam ieradās Ziemassvētku vecītis ar sievu, nesdami dāvanu pilnu maisu. Diena beidzās ar loterijas izlozi, un visi aizgāja mājās ar dāvanām, prieku sirdīs un pilniem vēderiem.     

Lasītākās ziņas valstī

Autore: Laura Legzdiņa
Foto: Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti