Dalies:

Latvija Amerikā: Guntiņu un gaidu gatavošanās Ziemassvētkiem

Latvija Amerikā: Guntiņu un gaidu gatavošanās Ziemassvētkiem
  • 02. Jan. 2019

Sestdien, 1. decembrī Toronto Gaujas (14.) g.v. guntiņas un gaidas pulcējās uz nodarbībām Latviešu Centrā ar priekšautiem, galvas lakatiņiem un mīklas ruļļiem, lai ceptu piparkūkas. Pēc piedurkņu uzrotīšanas un kārtīgas roku mazgāšanas, varēja ķerties pie darba. Bildē meitenes pēc mīklas izrullēšanas, piparkūku izspiešanas un uzlikšanas uz cepjamām pannām, tās apziež ar olām un izdekorē ar sīkiem cukura kristalliņiem sarkanā krāsā un ar no tūbiņas spiestu cukura glazūru zaļā krāsā. Var redzēt, ka aizraušanās ir liela!

Visas priecājāmies par vareno piparkūku ražu! Nogaršojām dažas un nospriedām: garšīgas! Pārējās pataupījām savai Ziemassvētku eglītei.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc piparkūku cepšanas guntiņas un gaidas veica labo darbu Latviešu Centram palīdzot ar telpu uzpošanu Ziemassvētkiem. Viņas izdekorēja Ziemassvētku eglīti, kas novietota Centra priekštelpās. Te jāpiemin, ka daļa no dekorācijām ir iepriekšējo gadu pašu meiteņu darinātas. Guntiņām drīz vien dekorēšanas prieki un nodarbības beidzās; gaidas pabeidza eglītes dekorēšanu, pārbaudot, ka debesspuses pareizi nospraustas eglītes kājas apsegam. Pārbaudījām arī, ka gaismiņas deg!
Gaidas turpināja labo darbu ar griestu dekorāciju izlikšanu galvenajā gaitenī. Vispirms viņas ar savām pēdām nomērīja attālumus, lai dekorācijas varētu vienlīdzīgi izlikt pa visu gaiteņa gaŗumu, un tās nolika pareizajās vietās. Tad viena gaida uzkāpa trepēs, otrā padeva dekorāciju, pirmā piestiprināja to pie griestiem, otrā pārbaudīja vai pa gabalu labi izskatās. Tad otrā gaida uzkāpa trepēs, u.t.t. līdz kamēr visas dekorācijas bija sarindotas kārtībā. Un tad vēl gaidas ar vadītājām nostaigāja no viena gala līdz otram un atpakaļ, atrodot vienu vietu, kas jāpielabo. Atviegloti uzelpojām – darbs godam padarīts!

Sestdien, 8. decembrī Toronto Gaujas (14.) g.v. guntiņām un gaidām notika Ziemassvētku eglītes pēcpusdiena. Katru otro gadu eglīte notiek telpās – šogad tā bija Latviešu Centrā. Gaidas pašas to izplānoja un novadīja. Ierodoties, meitenes gatavoja grāmatzīmes ar Ziemassvētku apsveikumu, izkrāsojot vai izdaiļojot dažādus burtu fontus: gatava dāvaniņa ar ko kādu iepriecināt. Tad sekoja programma ar Ziemassvētku dziesmu dziedāšanu, rotaļu par ledus gabaliem un leduslāci, guntiņu un gaidu priekšnesumiem, dāvanu apmaiņu, Satomi Ichikawa pasaku: ,,Ko mazā eglīte vilka uz Ziemassvētku eglīti” un Ziemassvētku stāstu. Eglītes beigu posmā baudījām pašu ceptās piparkūkas un svētku cienastu.
 

Autore: Velta Zvīdre, guntiņu un gaidu pulciņu vecākā
Foto: Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti