Dalies:

Latvija Amerikā: DV Kanadā vanadzēniem sagādā neaizmirstamu 18. novembri

Latvija Amerikā: DV Kanadā vanadzēniem sagādā neaizmirstamu 18. novembri
  • 04. Jan. 2019

Daudz dažādu pasākumu tika organizēti simtgades zīmē. Tie notika dažādos veidos. Strādājām pie skolas. Vecāki kopā ar skolēniem un skolotājiem izveidoja pie skolas rotaļu laukumu. Baltā galdauta dienā Stādījām bērzu aleju. Apzinājām represētos, viņi labprāt dalās savās atmiņās. Vanadzēni pierakstīja stāstījumus.

Daudz palīdzības mēs saņēmām no mūsu darbībām, kuŗas notika pateicoties Daugavas Vanagiem Kanadā. Pārsvarā tās bija ekskursijas. Pagājušā mācību gadā bijām Stūŗa mājas čekas pagrabos. Tādas emocijas, bērni klusu klausījās gidu, pateicoties gidam, kuŗš spēja aizraut.

Aušanas darbnīcā bērniem ļāva pašiem pamēģināt segas aušanu, kā šalles, prievītes. Skolā ir stelles. Tur aušanu mācās zēni. Viņiem patīk.

Lasītākās ziņas valstī

Mums piedāvāja ekskursiju Latvijas centrālajā pastā. Visi skatījās, kā sadala vēstules, paciņas. Arī vadītājas bija atsaucīgas.

Mūsu skolā kā tradicija pēdējā skolas dienā ir nakts trase, kur skolēni naktī meklē objektus. Piedalās daudzi. Gan vecāki, gan bijušie skolēni. Pasākums beidzas ar pasēdēšanu pie ugunskura. Tas tik jauki, mūsu skolēni ģitāras pavadījumā dzied. Tas notiek, kad jau saule lec.

Kā tradicija ir Mārtiņdienas tirgus. Skolēni paši cep saldumus, kuŗus pēc tam pārdod.

Tā klāt svētki. Sakarā ar to, ka mēs braucām uz Rīgu, svinīgā diena skolā bija 17. novembrī.

Pēc tradicijas Latvijas dzimšanas dienā jaunie skolēni kļūst par vanadzēniem. Šogad tie bija seši.

Mēs ļoti gribējām 18. novembrī atrasties Rīgā. Tā arī bija šoreiz. Neērti bija, bet lūdzu Dzintrai Eglītei palīdzēt, jo vecāki nespēj iedod tik lielu summu. Daugavas vanagi Kanadā mums ziedoja naudu ceļam un biļetēm koncertā.

Bet tas bija to vērts. Tik daudz mēs redzējām. Vanadzēni atcerēsies visu dzīvi, jo bija tik daudz visādu pasākumu.

Mēs izbraucām agrā rītā. Bijām pie Brīvības pieminekļa, noskatījāmies kaŗavīru parādi. Krastmalā bija armijas technikas izstāde. Vajadzēja iet uz izrādi, bet daudzi gribēja vēl pastaigāt. Rīga tik skaisti izgaismota.

Arēnā Rīga skatījāmies deju lielizrādi Abas malas. Soli pa solim, metru pa milimetram bija tapis vēl nebijis stāsts par mums pašiem un mūsu dārgumu LATVIJU. Svētku kulminācija  salūts.

Man ļoti patika,  bērni arī sajūsmā. Paldies visiem Kanadas Vanagiem, kuŗi mums ir palīdzējuši.

Vislielākā pateicība Dzintrai Eglītei. Bez viņas mums nebūtu nekā. Viņa jau sen rūpējas par mūsu vanadzēniem. Es domāju, ka Latvijā mūsu skolas vanadzēni ir redzējuši visvairāk, salīdzinot ar citiem. Vanadzēni, viņu vecāki, es sakām lielu paldies visiem Daugavas Vanagiem Kanadā.

Autore: Māra Vībāne, Stāmerienas vanadzēnu vadītāja
Foto: Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti