Dalies:

Draugi sveic Kanādas latviešus valstiskuma simtgadē

Draugi sveic Kanādas latviešus valstiskuma simtgadē
  • 14. Dec. 2018

17. novembŗa vakarā Latviešu Nacionālā Apvienība Kanadā (LNAK) rīkoja īpaši svarīgu sanākšanu par godu Latvijas simtgadei. Valstssvētku  pieņemšana ir kļuvusi par vērienīgu svētku tradiciju un tā ir domāta dot iespēju sabiedrības vadītājiem labāk iepazīties un izmainīt domas ar polītiskiem spēkiem un mums draudzīgām cittautiešu kopienām. Pieņemšana noris angļu valodā, un tas dod iespēju celt Kanadas latviešu tēlu plašai publikai.

Latvijas simtgadē tika saņemti sirsnīgi apsveikumi gan no diplomātiem, gan no tautībām, kuŗas mums ir līdzdomājošas. Ar katru gadu loks tiek paplašināts. Starp citiem piedalījās mūsu baltiešu kaimiņi igauņi un lietuvieši, poļu kongresa pārstāvji, vecie draugi ukraiņi, baltvācu kopiena, un šogad pieteicās moldavu, gruzīnu un belarusu pārstāvji. Viesi apsveica Kanadas latviešus un Latvijas simtgadi un atzinīgi izteicās par ļoti omulīgu gaisotni un viesmīlību, kuŗu viņi ar lielu prieku izjuta šinī vakarā.

Galveno uzrunu teica Peter Kent, MP Thornhill, Kanadas parlamenta deputāts un bijušais Vides ministrs (Minister of Environment), kuŗš jau ilgus gadus ir publikai pazīstams. Uzrunā viņš stāstīja par saviem piedzīvojumiem Latvijā, par saitēm ar Kanadu, par nepieciešamību aizstāvēt Latvijas drošību kopā ar citiem NATO sabiedrotiem un prieku, ka Kanadas latvieši ir bijuši tik pretimnākoši kaŗavīriem, kuŗi devās rotācijā uz Ādažiem.

Lasītākās ziņas valstī

LNAK izsaka lielu paldies visiem, kuŗi palīdzēja rīkot šo vakaru! Īpaša pateicība visām grupām, kuŗas izveidoja tik jautru programmu. Brīnišķīgi uzvedumi nāca no folkloras grupas “Skandas”, Jāņa Beloglāzova vadībā, no Viktora Kūlnieka ar savām meitām Lailu un Amāliju un no “Daugaviņas”, kuŗas vadību šovakar bija uzņēmusies Andra Dzintara.

Belarusu folkloras grupas “Javarovy Ludzi” direktore Violetta Kovaleva skaidroja, ka viņi vēlas iepazīties un draudzēties ar latviešu koŗiem un dziedātājiem. Mums ir daudz kopējs, un kā jauku pārsteigumu grupa nodziedāja dziesmu latviešu valodā.

Tauta sanāca kuplā skaitā un pierādīja interesi tanī pašā dienā svinēt simtgadi vairākos pasākumos.

Autors: Andris Ķesteris, Latviešu Nacionālā Apvienība Kanadā
Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti