Dalies:

Latvija Amerikā: Ceļā uz Berlīni. Krāšņs un veiksmīgs Alastera atbalsta koncerts

Latvija Amerikā: Ceļā uz Berlīni. Krāšņs un veiksmīgs Alastera atbalsta koncerts
  • 21. Jun. 2018

Ar daudzu draugu atbalstu Alastera (Alastair) Thorburn  Vītola sapnis piedalīties Kanadas komandas sastāvā ik pa diviem gadiem rīkotajā starptautiskajā vēstures un ģeografijas olimpiādē Berlīnē ir tikpat kā īstenojies. Līdzekļus saziedoja dažādos veidos. Īpašs paldies pienākas pensionāriem un Toronto Latviešu pensionāru apvienībai.

Akcijas noslēgumā krāšņu un daudzpusīgu koncertu „Then We Take Berlin” Alastera atbalstam sarīkoja 29. maijā Glenforest vidusskolā, kuŗā māca Alastera tētis Alberts Vītols. Koncertā bez Alberta skolniekiem un kollēģiem piedalījās arī vairāki Toronto labi pazīstami latviešu mākslinieki, ieskaitot Alasteru pašu. Noklausīties šo koncertu atbrauca arī krietns pulks tautiešu. Koncertu pieteica divas Alberta skolnieces Rana AlFayed un Amna Zia, kuŗas kopā ar Pujita Verma arī palīdzēja veidot koncerta māksliniecisko iekārtu, ieskaitot skaisto Berlīnes Operas nama nakts sižetu.

Programma sākās ar apsveikumu no Kanadas Juno apbalvotās Jane Bunnett (Order of Canada), kuŗa cildināja Alastera daudzos panākumus. Pirmais uzstājās Alasters pats ar nu jau krāšņā baritona balsī dziedāto Louis Armstrong dziesmu „What a Wonderful World”. Sekoja Alberta Vītola niancēti komponētā mūzika dejai „Waning Moon”, kuŗu izpildīja Alberta skolniece Tiana O’Connor, Alberta ģitāras pavadījumā. Sekoja Linda Maruta, pašas klavieŗu pavadījumā dziedot savu rakstīto dziesmu, skaisto, laikmetīgo, ,Peace”. Alasters parādīja savu daudzpusību, dejojot burvīgā duetā ar Jūliju Kaņķi. Neiztrūka arī cits duets – Alasteram un Albertam smalkjūtīgi dziedot un spēlējot „Falling Slowly” no mūzikālās teātŗa izrādes „Once”.

Lasītākās ziņas valstī

No nupat pirmuzvedumā dzirdētās operas „The Monkiest King” Alasters uzstājās ar savu izcilo „Jade Emperor” solo, kur viņš dziesmas vidū maina savu dziedāšanas balsi no baritona uz soprāna tesitūru un atpakaļ, tēlojot nežēlīgo Jade Emperor. Sekoja citas operas duets – no Delibes operas „Lakmē”, kuŗu krāšņi, bet smalkjūtīgi izpildīja soprāns Maria Thorburn (Alastera māte) un mecosoprāns (tante) Vilma Vītola. Jāpiemin, ka koncertā piedalījās arī Alastera kollēģīte, mums pazīstamā Laudomia Lo Greco, kuŗa duetā ar Alasteru dziedāja “They Can’t Take That Away From Me” un pazīstamo itāļu dziesmu “Tu vuo fa L’Americano”. Pa starpām vēl bija Pujitas Vermas (Alberta skolniece un esošā Youth Poet laureāte) deklamētās dzejas un Francis LoGreco dzīvā deja “Billie Jean”. Pie beigām Maria Thorburn, ieiedama publikā, kaislīgi dziedāja un notēloja Alastera ieteikto un vienu no viņa vismīļākām dziesmām, Astor Piazzolla „Balada para un loco” (Balāde par trako cilvēku) un Alberts dziedāja savu rakstīto, bijušo Skandāla dziesmu „Kas esi tu?”. Koncerts beidzās ar Leonarda Cohen enerģisko „First We TakeManhattan...” ar īpaši attiecīgo nobeigumu “...then we take Berlin”, kuŗu ideāli dziedāja Linda Maruta, Henrija Cifersona (elektriskā ģitāra), Alberta un Dāvida Šmita pavadījumā. Neiztrūkstoša daļa koncertā bija Dāvids Šmits, kuŗš izteiksmīgi un ar sevišķu māksliniecisku pieskārienu veica daudzos sintezātora un klavieŗu pavadījumus visiem dziedātājiem.

Noslēgumā – liels PALDIES arī visiem dalībniekiem, klausītājiem un atbalstītājiem!!!

 

Raksta autors: EP

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti