Dalies:

Latvija Amerikā: Baltijas valstu māksla Parīzē

Latvija Amerikā: Baltijas valstu māksla Parīzē
  • 07. May. 2018

Pašlaik d’Orsay mākslas mūzejā Parīzē notiek izstāde “Âmes sauvages” par simbolismu Baltijas tautu mākslā. Izstādes nosaukumu var vislabāk pārtulkot kā “Nevaldāmas dvēseles”. Izstāde turpināsies līdz 15. jūlijam un esot sarīkota, lai atzīmētu trīs Baltijas valstu neatkarības simtgadi.

Izstāde apskata simbolisma izpausmi no 1890. gada līdz 1920. gadam. Baltiešu simbolismā parādās tēvzemes mīlestība, tautas folklora un dzimtās valodas motīvi. Baltiešu simbolisms tiek atzīts kā viens no visoriģinālākiem Eiropas mākslas veidiem vēlā 19. un agrā 20. gadu simtenī. Mūzeja izstāde ietilpina arī trīs Baltijas tautu vēsturi no 1721. gada līdz 1937. gadam. atzīmējot svarīgos notikumus mākslas pasaulē, kā arī kultūrālus un polītiskus notikumus.

Izstādīti apm. 200 darbi, kuŗos starp latviešu māksliniekiem redzami Ādams Alksnis, Emīlija Gruzīte, Pēteris Krastiņš, Aleksandrs Romans, Vilhelms Purvītis, Rūdolfs Pērle, Gustavs Šķilters, Teodors Ūders, Sigismunds Vidbergs, Richards Zariņš un citi. Visvairāk izceļas Janis Rozentāls un Johann Walters. Lielais vairums darbi tiek pirmo reiz izstādīti ārpus Latvijas. Izstāde bija ļoti labi apmeklēta un pārdošanā mūzeja veikalā bija vairākas grāmatas par izstādi un Baltijas valstu mākslu.

Un tad vēl mūzeja restorāna ēdienkartē ieraudzījām biešu zupu ar Rīgas šprotēm. Nezinu, vai Rīgas šprotu apzīmējumam bija sakars ar izstādi, vai tikai interesanta sagadīšanās.


Teksta autors: Silvija Shedden

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti