Dalies:

Latvija Amerikā: Baltiešu kopienām nozīmīga vieta Kanadas tautu saimē

Latvija Amerikā: Baltiešu kopienām nozīmīga vieta Kanadas tautu saimē
  • 07. May. 2018

Kanadas trīs baltiešu kopienu vadītāji Toronto tikās ar Kanadas parlamenta locekli Parkdale High Park apgabalā un Kanadas Daudzkultūru mantojuma ministrijas parlamentāro sekretrāru Arif Virani.

Baltiešu Federācijas Kanadā un Latviešu Nacionālās Apvienības Kanadā prezidents Andris Ķesteris, Igauņu Centrālās padomes Kanadā prezidents Marcus Kolga un Lietuvas kopienas Kanadā prezidente Joana Kuras ar Arif Virani apsprieda plašu jautājumu loku, ieskaitot Kanadas Baltijas valstu attiecības un baltiešu kopienas devumu Kanadai.

Andris Ķesteris pateicās Arif Virani par Kanadas valdības iesaisti un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā vadības uzņemšanos, lai stiprinātu NATO robežu Baltijas valstīs.

Baltiešu kopienu vadītāji apsprieda arī sadarbības uzlabošanos ar Kanadas valdību svarīgos jautājumos.

“Mēs pateicamies Kanadas valdībai par atbalstu komūnisma upuŗu pieminekļa celtniecībai Otavā,” teica Andris Ķesteris. “Daudzi mūsu sabiedrības locekļi un viņu ģimenes ieradās Kanadā kā bēgļi, bēgot no padomju un nacisma okupācijas un represijām. Mēs esam lepni par iespēju dot savu ieguldījumu Kanadas veidošanā par tādu valsti, kāda tā ir šodien.”

Baltiešu Federācija Kanadā pārstāv apmēram 200,000 kanadiešus ar baltiešu izcelsmi.

“Baltiešu kopienas ir nozīmīga daļa no tās pieredzes un kultūras mozaīkas, kas satur Kanadu kopā,” atzīmēja Joana Kuras, “ir vitāli svarīgi, ka mēs uzturam dzīvu saziņu ar mūsu valdību, lai nodrošinātu, ka mūsu uzskati un pieredze tiek pārstāvēti kopējos uzskatos.”


Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti