Dalies:

Latvija Amerikā: Amerikāņu meitenes mācās un stāsta par Latviju

Latvija Amerikā: Amerikāņu meitenes mācās un stāsta par Latviju
  • 19. Mar. 2018

Katru gadu 22. februārī meiteņu skauti un gaidas atzīmē Starptautisko domāšanas dienu. Šogad meitenes tika aicinātas domāt par savu vietu un nozīmi pasaulē, kā katrs no mums ietekmē šo zemi, cilvēkus un dabu.

Losandželosas apkaimes meiteņu skautu (Girl Scouts of Greater Los Angeles) Starptautiskās domāšanas dienā par Latviju un tās tradicijām stāstīja meiteņu skautu 5325. vienība no Kalifornijas.

Marka Tvena vārdā nosauktā skola Losandželosā uzņēma 25 meiteņu skautu vienības, kas katra pārstāvēja dažādas tautības.

Vienības meitenes Katrina Strobele (Losandželosas Latviešu skolas skoniece), Shelby, Mia, Frankie, Aryana, Hailey bija tērptas speciāli šūtos tērpos. Meitenes apmeklētājiem piedāvāja dzintara krāsā nokrāsotas stikla pērlītes, no kā interesenti varēja veidot paši savas rotas. Viesus vilināja arī latviešu tradicionālās maizes smarža. Par garšīgo maizi jāsaka paldies maizes ceptuves „Organic & Slow” īpašniecēm, kas maizes cepšanas mākslu ir atvedušas tieši no savas dzimtās Latvijas. Droši var teikt, ka maize pietika vairāk nekā 220 meiteņu skautiem.

Gatavojoties šim sarīkojumam, meiteņu skauti, viņu vecāki un vienību vadītāji nopina vainagus, sašuva tērpus, kas tika veiksmīgi papildināti ar īsti latviskiem linu krekliem, kā arī iemācījās dejot polku. Viņu vairāku nedēļu pūles apgūt šo dejas soli vainagojās ar panākumiem, kad ar lepnumu varēja to parādīt visam plašajam apmeklētāju pulkam milzīgajā skolas zālē. Par dejas mūzikālo pavadījumu rūpējās Losandželosas Latviešu skolas skolēni ar direktori Noru Mičuli.

Katrinas vecākais brālis Atis Strobels ir sajūsmā, ka amerikāņu meitenes iemācījušās dejot „plaukstiņpolku”, piebilstot, ka viņš arī ir palīdzējis pie dejas mācīšanas.

Katrina stāsta, ka mājās atradusi tēta un vectēva prievītes, rotas un adītas zeķes no Latvijas, kas palīdzējis izveidot skaistu stendu. Tā kā latviešu rotas ir veidotas no dzintara un sudraba, Mias mammai radās ideja par dzintara krāsā nokrāsotām stikla pērlītēm. Simtiem meiteņu pie Latvijas stenda savēra sev dzintara krāsas rotas, tā nopelnot zīmogu ar Latvijas karogu savās Meiteņu skautu pasēs. Par skaistajiem tērpiem īpaša pateicība pienākas Hailey Kim un viņas mammai Katie Hyo Jung Kim. Pie stenda veidošanas talkā nāca Inguna Galviņa no „Baltic Crossroads”.

Kāda no stenda apmeklētājām teica: „Pats interesantākais, ko redzēju pie Latvijas stenda, ir adītie cimdi, kas nāk mantojumā no iepriekšējām paaudzēm. Tik skaisti un interesants veids, kā nodot paaudžu mantojumu tālāk! Tā kā man un manai meitai ļoti patīk dažādi dārgakmeņi, tūlīt pamanījām dzintara rotas. Interesanti bija uzzināt, ka dzintars ir atrodams Latvijā un senos laikos tas bijis iecienīts apmaiņai ar lietām no Romas. Skaisti bija arī meiteņu tērpi un vainagi, ar interesi sekojām dejai.”

Visas meitenes jutās lepnas par iespēju pārstāvēt Latviju!


Teksta autors: Atis Strobels

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti