Dalies:

Latvija Amerikā: Adventa un Kristus dzimšanas svētku dievkalpojums Kitchener-Waterloo kopā

Latvija Amerikā: Adventa un Kristus dzimšanas svētku dievkalpojums Kitchener-Waterloo kopā
  • 07. Jan. 2019

Dievkalpojums notika 8. decembrī Forstmaņu ģimenes mājā Kitchenerā un tajā piedalījās mācītāji Ivars un Anita Gaides, mūzikālā daļā Magnuss un Zigfrīds Forstmaņi.

Sestdienā pirms Otrā Adventa pie pušķotas Ziemsvētku eglītes pulcējās 18 dievlūdzēji no KitchenerWaterloo un viesiem no Sarnijas, Toronto, Rochesteras un Niagāras, kuŗi gandrīz visi reiz bija dzīvojuši Kitchenerā.

Mācītājs Ivars Gaide vadīja dievkalpojumu latviešu un angļu valodās, un mācītāja Anita Gaide pavadīja dziesmas pie klavierēm un Magnuss Forstmanis ar vijoli.

Lasītākās ziņas valstī

Kopīgi lasījām Svēto rakstu lasījumus un dziedājām Ziemsvētku dziesmas, kā “Ak, nāci, nāci Dievs pie mums”, “Es skaistu rozīt zinu”, “Tu mazā klusā Betleme”, “Kas ir šis Bērns”, “Klusa nakts, svēta nakts”, “Jūs ticīgie nāciet!” un draudzes dziesmu meld. “No debesīm es atnesu”, kas bija pirmatskaņojums ar mācītāja Ivara Gaides vārdiem:

Kas laikā šajā nāk pie mums, ka piepildās sens solījums?

Lūk, Mūžīgais no Dieva nāk, kā cilvēks Viņš mūs satikt sāk.

Pie siržu durvīm klauvē Tas, lai sirdis, dzīves atdarās;

Lai Prieka Vēsti saklausām, to pieņemam un dzīvojam.

Kam savtīgs esi, kavējies, ne vienmēr labprāt atsaucies?

Viņš Tevi sekot skubina, ar Dievu būt Viņš mudina.

Tad svētku laiks ir dzimšana, it visa liekā rimšana;

Tu dzīvo Dievam, cilvēkam  ir labi būt tā svētītam!

Kas laikā šajā nāk pie mums, ka piepildās sens solījums?

Viņš nāk pie manis: satieku  es Mīlestībā dzīvoju!

Zigfrīds Forstmanis iepriecināja klātesošos, ar klavierēm nospēlēdams “I’m dreaming of a white Christmas” un “Have yourself a very merry Christmas”.

Sekoja šefpavāra Tāļa Forstmaņa vērša cepeša vakariņas ar kartupeļu biezputru un saknēm un Heather gardā skaisti Ziemsvētku motīvā dekorētā aveņu mousse torte.

Pavadījām dažas stundas kopā, pastāstot par piedzīvoto,  Lāčplēša dienu, 11. novembŗa pieminēšanu, kad sevišķa uzmanība tika veltīta Latvijas brīvības cīnītāju piemiņai, vispirms cauri Vecrīgai uz Daugavmalu dodoties lāpu gājienā un tad iededzot tūkstošiem gaismiņu pie Rīgas pils mūŗiem, un tur uzkavējoties ilgāku laiku, pie tilta, kam reiz pāri trauca latvju kaŗavīri, lai atbrīvotu Latviju! Un 18. novembrŗ svinībām, soļojot no Latvijas Universitātes uz Brāļu kapiem kopā ar akadēmisko organizāciju saimi vairāku tūkstošu stiprumā, kas atdeva godu kritušajiem varoņiem.

No klātesošiem 5 bija bijuši Latvijā svinēt Latvijas 100 gadu svētkus, un pāris bija bijuši Niagārā svinēt un apbrīnot Latvijas karoga krāsās apgaismotus slavenos Niagāras ūdenskritumus.

Autore: Alīde Forstmane

Foto: Sēž no kreisas:  Edgars Forstmanis, Alīde Forstmane, Magnuss Forstmanis, Heather Lauks, Māc. Ivars Gaide un Evelīne Ozola. Stāv no kreisas: tālis Forstmanis, Zigfrīds Forstmanis, Vizma Maksiņa, David Buchton, Uldis Lauks, Māc, Anita Gaide, Michelle Buchton, Ralfs Grīnbergs, Christīne Treinane, Andra saule, Lolita Buchton, Liz Grīnbergs, Bill Buchton.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti