Dalies:

Latvija 39.vietā Covid-19 drošo valstu reitingā

Latvija 39.vietā Covid-19 drošo valstu reitingā
LETA/Paula Čurkste
  • 15. Apr. 2020

Latvija ierindojusies 39.vietā kompānijas "Deep Knowledge Group" veidotajā Covid-19 drošo valstu reitingā, kurā analizēti valstu veselības un drošības līmeņi pandēmijas laikā.

"Deep Knowledge Group" izveidojusi analītiskus rīkus, lai analizētu milzīgos datu apjomus, kas pandēmijas laikā tiek ģenerēti katru dienu. Tika analizēti dati no vairāk nekā 200 valstīm un reitingā tika iekļautas 60 valstis.

Valstis tika vērtētas pēc 24 parametriem, kas sakārtoti četrās atsevišķās kategorijās - karantīnas efektivitāte, valdības pārvaldes efektivitāte, monitorings un atklāšana, kā arī gatavība ārkārtas ārstēšanai.

Lasītākās ziņas valstī

Nosakot reitingu, tika ņemti vērā tādi kritēriji kā aizsardzība pret Covid-19 inficēšanos, mirstība un negatīvas sekas pacientiem, karantīnas un inficēšanās monitoringa rādītāji, inficēšanās atklāšana, pārvaldība, kā arī drošība un stabilitāte plašākā izpratnē, ieskaitot aizsardzību pret ārkārtīgi negatīvām sekām pandēmijas rezultātā.

Par drošākajām valstīm koronavīrusa pandēmijā atzīta Izraēla, Vācija un Dienvidkoreja, savukārt 31.vietā ierindojusies Igaunija, bet Latvija atrodas 39.vietā.

Pēc minētajiem kritērijiem, piemēram, Šveice ir 11.vietā, Austrija 12.vietā, Kanāda 13.vietā. Savukārt Dānija ieņem 15.pozīciju, tai seko Nīderlande un Norvēģija. Beļģija ir 19.vietā, Somija 22.vietā, Īrija 34.vietā.

Drošāko valstu četrdesmitniekā nav iekļuvusi, piemēram, Zviedrija, Lielbritānija un Francija.

Pilns valstu saraksts atrodams "Deep Knowledge Group" mājaslapā.

Latvijā pēdējā diennaktī Covid-19 apstiprināts deviņiem iedzīvotājiem, tādējādi līdz šim infekcija konstatēta 666 cilvēkiem. Kopumā slimnīcās ievietoti ir 46 inficētie, no kuriem 43 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs pacienti ar smagu slimības gaitu.

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Covid-19 izplatības mazināšanai veselības aprūpes jomā līdz šim piešķirti 34,7 miljoni eiro, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē informēja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

No šīs summas 2,6 miljoni eiro tika piešķirti vēl pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas un šī summa ietvēra arī vairāku plaušu ventilācijas iekārtu iegādi un pašlaik attiecīgās piegādes "jau ir ceļā", pastāstīja ministre. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti