Dalies:

Latviete Dzidra kā Mančestras domes deputāte cīnās par bērnu drošību uz ceļa

Latviete Dzidra kā Mančestras domes deputāte cīnās par bērnu drošību uz ceļa
  • 25. Feb. 2019

Būt par politiķi nevis Latvijā, bet Lielbritānijā. Šādus līkločus dzīve izmetusi jēkabpilietei Dzidrai Nūrai. Viņa ievēlēta Mančestras pilsētas domē un sapņo par politisko karjeru Lielbritānijas parlamentā. Dzidra Nūra ir aktīva leiboristu partijas biedre un Lielbritānijā dzīvo 20 gadus, vēsta portāls lsm.lv.

Rīts pie skolām Apvienotajā Karalistē parasti sākas ar pamatīgu auto plūsmu un haosu, jo bērni tiek izlaisti no automašīnām visās iespējamās vietās. Tieši pret to vēsā ziemas rītā nolēmusi protestēt Almas parka pamatskola Mančesterā, vēršot vecāku uzmanību uz apdraudējumu pašu bērniem.
 
"Tas ir ne tikai bīstami bērniem, jo automašīnām parasti dzinēji ir atstāti darbojoties, un var uzsākt kustību atpakaļgaitā jebkurā brīdī, neredzot bērnus, plus auto izpūtēji piesārņo gaisu. Cīnāmies ar to jau divus gadus!" stāsta skolnieku vecmāmiņa Sjū Pasko.

"Dažkārt viņa acis nespēj fokusēt, un viņš nespēj atšķirt, vai auto stāv vai brauc, tādēļ ir ļoti grūti šķērsot iet, bet vēl grūtāk ir tad, ja auto atrodas uz ietves," uzsver redzes invalīda māmiņa Harieta Hola.

Lasītākās ziņas valstī

Dzidra Nūra piedalās pasākumā, palīdzot skaidrot autovadītājiem, ka, lai arī rīcība nav nelikumīga, tomēr var radīt ļoti bēdīgas sekas.

"Es tiešām esmu pārsteigta, ka tik labas un pozitīvas atsauksmes, lielākā daļa vecāku, ar kuriem esam runājuši, piekrīt, ka jā, jādomā, kur mašīnu nolikt un izslēgt arī motoru," stāsta Nūra.

Protesti turpināsies arī nākamgad, piedaloties arī Nūrai, jo viņas pienākums ir rūpēties par savu vēlēšanu apgabalu.

"Dzidra strādā ļoti daudz. Ar viņu Latvija tiešām var lepoties! Priecājamies, ka viņa ir ar mums. Viņa ir īsts atradums pilsētas domei," stāsta Mančestras pilsētas domes deputāts Basats Šeikhs.

Autors: LSM.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti