Dalies:

Latviete Dace Ali, autoinstruktore Londonā: Noteicošais drošai braukšanai ir ātrums

Latviete Dace Ali, autoinstruktore Londonā: Noteicošais drošai braukšanai ir ātrums
  • 07. Jan. 2019

Sniegs un apledojuši ceļi Latvijā ir pārbaudījums katram autobraucējam un lai labāk sagatavotu autobraucējus dažādām situācijām no pērnā gada Latvijā eksāmenos ieviesti videojautājumi. Vēl šis elements topošo autovadītāju eksāmenā ir Lielbritānijā.

 

Lasītākās ziņas valstī

Tur gan, atšķirībā no Latvijas,  nav noteikts apmācību stundu skaits. Jaunais autovadītājs dodas likt eksāmenus tad, kad ir tam gatavs, apmācīt drīkst arī draugi vai ģimene, taču lielākā daļa tomēr izvēlas profesionālu autoinstruktoru.

Latviete Dace Ali, kura dzīvo Londonā jau 19 gadus, ir ieguvusi izglītības darbinieka bakalaura grādu Goldsmita universitātē Londonā, un skolotājas profesija ir viņas sirdsdarbs. Pirms vairākiem gadiem pieredzējis angļu autoinstruktors ieteicis pamēģināt jauno autovadītāju apmācību, un tā nu piecarpus gadus Dace ir autoinstruktore Londonā.

“Pirms es sāku mācīties par autoinstruktoru, man likās – nu nav taču sievietes, un arī lielās kompānijas saka – jā, jā, sievietes vienmēr ir lielā pieprasījumā. Ir vēl joprojām lielā pieprasījumā, bet tagad, kad es esmu instruktors, tad redzu – nu ir, ir sievietes arī. Varbūt ne tik daudz kā vīrieši, bet nu diezgan daudz,” stāsta Dace Ali.

Avots: LSM.lv

Foto: Ekrānuzņēmums

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti