Dalies:

Latviešus ārzemēs aicina iesūtīt stāstus par saviem tautastērpiem!

Latviešus ārzemēs aicina iesūtīt stāstus par saviem tautastērpiem!
Foto: Publicitātes attēls
  • 10. May. 2019

Biedrības “Mans tautastērps” radošā komanda Latvijā un ārpus tās aicina latviešus ārzemēs iesūtīt stāstus par saviem un savu tuvinieku tautastērpiem, liecina biedrības publicētā informācija.

“Ikreizi, kad saņemam tautastērpa stāstu un to lasām pirms publicēšanas, sajūtam, kā mūsu Latvijas vēsture ieaudusies brunčos, iešuvusies kreklos, iepinusies matu cirtās, un saprotam, ka vēl ir tik ļoti daudz stāstu - visi ir īpašie,” norādīts aicinājumā.

Tautieši aicināti aprunāties ar saviem vectētiņiem un vecmammām, izzināt viņu tautastērpa stāstu. Pēc tam gan tautastērpa aprakstu, gan fotoattēlus nosūtīt biedrībai uz e-pastu manstautasterps@gmail.com. Iesūtītie stāsti tiks pievienoti virtuālajai krātuvei biedrības “Mans tautastērps” sociālās tīklošanās vietnes “Facebook” lapā un mājas lapā manstautasterps.lv.

Lasītākās ziņas

“Stāsti ir visur - gan te Latvijā, gan arī ārpus tās plašajā Pasaulē!! Noķeram laiku aiz astes kopā!” uzsvērts paziņojumā.

Tāpat biedrība norāda, ka ar stāstu iesūtīšanu tiek apstiprināta piekrišana tos publicēt tīmeklī, kā arī tas apliecina, ka fotogrāfijas iesūtītas no personīgajiem arhīviem.

Biedrības “Mans tautastērps” radošā komanda Latvijā un ārpus tās ar brīvprātīgu iniciatīvu izzina un apkopo stāstus par individuālajiem tautastērpiem: kā tie mantoti vai radīti mūsdienās, kādi meistari palīdzējuši, kādas sajūtas ikvienu vadījušas, izvēloties vienu vai otru tērpu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti