Dalies:

Latviešu tautastērpi un dejas sajūsmina itāliešus

Latviešu tautastērpi un dejas sajūsmina itāliešus
Liene Lote Čemme
  • 05. Jul. 2019

Itālijas Ziemeļos – Barzio trīs dienas norisinājās starptautisks dziesmu un deju festivāls, kurā piedalījās arī vairāki kolektīvi no Latvijas, popularizējot latviešu kultūru un tradīcijas.

Festivāla organizatori Sandis un Liene Čemmes, kas dzīvo Itālijā, norāda, ka itālieši bija pārsteigti par latviešu priekšnesumiem, tautas tērpiem un īpašajām emocijām. “Festivāla laikā mums nāca klāt un sacīja, ka esam skaista tauta, ka skaisti dejojam, brīnījās par mūsu tautastērpiem un dejām,” saka L. Čemme, norādot, ka viņai bija patiess prieks parādīt Itālijā, cik lieliska tauta esam. Viņa bilda, ka daudziem, kuri nezināja, radās interese par to, kur Latvija atrodas.

Festivāla dalībnieku vidū no Latvijas bija vairāki kolektīvi no Latvijas – Burtnieku novada Rencēnu pagasta sieviešu vokālais ansamblis ”Dedzieda”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaive”, Naukšēnu novada vīru vokālais ansamblis “Klusie ūdeņi” un Naukšēnu novada sieviešu vokālais ansamblis “Noktirne”, Rāmuļu pamatskolas bērnu deju kolektīvs “Madara”, Jelgavas novada Elejas pagasta romu tautu deju kolektīvs ''Rademila", līnijdeju kolektīvs “Sunshine” no Elejas, kā arī Iecavas Jauniešu deju kolektīvs “Jezga”, kas ieguva festivāla simpātiju balvu.

Lasītākās ziņas valstī

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti