Dalies:

Latviešu stjuarte Abu Dabī: Pēdējie reisi bija stresa pilni

Latviešu stjuarte Abu Dabī: Pēdējie reisi bija stresa pilni
CC0 licence
  • 24. Apr. 2020

Anna ir no Liepājas, bet nu jau četrus gadus dzīvo Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, kur strādā valsts nacionālajā aviokompānijā “Etihad Airways”. Viņas dzīve, tāpat kā daudziem citiem, krasi mainījusies. Par koronavīrusa uzliesmojumu Ķīnā lidsabiedrībā strādājošie sākuši uztraukties jau janvārī, viņa stāsta intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma".

“Pēdējie reisi bija stresa pilni. Kolēģi satraukušies. Protams, mums maskas bija jāvelk, cimdi. Astoņas stundas ir diezgan grūti nostrādāt maskā. Rokas ir sasvīdušas. Protams, notiek roku dezinfekcija visu laiku. Visu laiku esi sasprindzis. Nevari mierīgi strādāt kā iepriekš,” stāstīja Anna. “Cilvēki arī pateicās mums lidmašīnā tā, ka pilnīgi asaras acīs bija. Viņi ļoti pateicīgi bija par mūsu darbu.”

Lasītākās ziņas valstī

Visiem lidsabiedrībā strādājošajiem pēc katra lidojuma esot veikts Covid-19 tests. Daudziem Annas kolēģiem tika atklāta arī saslimšana. Tos cilvēkus hospitalizēja un ievietoja atsevišķās palātās.

“Pēc 14 dienām tev ir četras reizes jāsaņem negatīvs tests. Tad tevi transportē uz tā saucamo nometni uz vairākām dienām, kur jau cilvēki atrodas lielākās telpās, katram sava gulta. Tad tur vēl pavada laiku, tad var braukt mājās,” stāstīja Anna.

Kad dīkstāvē esošie darbinieki varēs atgriezties darbā, pašlaik neesot zināms, ņemot vērā, ka situācija mainās ik dienu. Visiem, kuri atgriezās no pēdējiem lidojumiem un kuriem nācās divas nedēļas pavadīt karantīnā, uzņēmums nodrošināja visu nepieciešamo.

“Esam gandrīz 5000 stjuartu, neskaitot ofisa un pārējos darbiniekus. Mums piegādāja ēdienu par velti, trīs maltītes dienā. Katru dienu, 14 dienas, kas ir diezgan jauks, labs žests. Jo, ja mēs esam ieslodzīti, mums ir diezgan grūti nodrošināt sevi ar ēdienu. To var pasūtīt no lielveikaliem ar piegādi, taču šobrīd gaidīšanas laiks ir līdz pat divām nedēļām,” klāstīja Anna.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti