Dalies:

Latviešu skolniecei pandēmijas laikā nācies palikt skolā Japānā

Latviešu skolniecei pandēmijas laikā nācies palikt skolā Japānā
CC0 licence
  • 27. Apr. 2020

Skolniece Kristīne Pētersone, kura Japānā mācās starptautiskā koledžā, pandēmijas laiku pavada noslēgtā skolas teritorijā ar citiem jauniešiem, kuriem nebija iespējas atgriezties mājās. Kristīne ir no Rēzeknes, bet nu jau divus gadus dzīvo Karuizavā - pilsētā Japānas vidienē, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". Kopš vīrusa uzliesmojuma sākuma daudzi devušies mājās, bet aptuveni 50 no 200 skolēniem, ieskaitot Kristīni, palikuši ar nosacījumu, ka ievēros īpašus noteikumus.

“Tad, kad es sapratu, ka varu doties mājās, pēkšņi biļetes bija ļoti dārgas – kādi seši tūkstoši eiro, kad parasti es pirku biļetes pa sešsimt eiro. Latvijā arī jau bija izsludināta ārkārtas situācija. Tātad man tā nokļūšanas bija daudz sarežģītāka. Tādēļ izvēlējos arī palikt šeit. Te arī ir droši, par mani te rūpējas, tāpēc vecākiem arī ir prieks, ka joprojām man te viss ir kārtībā, dzīve ir laba, izbaudu laiku ar draugiem,” stāstīja Kristīne.

Lasītākās ziņas valstī

Sākotnēji Japānā inficēto skaits krasi nepieauga un valdība minstinājās izsludināt ārkārtas situāciju. Kaut arī japāņi, kā uzskata Kristīne, ievēroja nepieciešamos drošības pasākumus un īpašu higiēnu, viņasprāt, netika veikts pietiekami daudz testu, kā tas, piemēram, bija Dienvidkorejā.

“Japānā bija paredzētas olimpiskās spēles. Daudzi cilvēki domā, ka tādēļ netika testēti cilvēki, lai tie skaitļi paliktu zemāki, bet ar laiku saprata, ka tas tomēr neizdosies, jo pandēmija ir pandēmija. Tu to nevari apstādināt olimpisko spēļu dēļ,” sprieda Kristīne.

Palikt izolācijā skolā viņai nav tik grūti, “jo mēs dzīvojam ļoti skaistā vietā. Mums burtiski blakus skolai ir mežs, ir sporta zāle, ir vairākas ēkas, pa kurām varam droši pārvietoties. Varam doties pastaigāties, skriet, sportot. Tātad mūsu ikdiena nav nemaz tik ļoti manījusies, bet, protams, mēs nedrīkstam iziet ārpus skolas teritorijas,” sacīja Kristīne.

Jaunieši ar skolotājiem klātienē arī gandrīz nemaz vairs netiekas, jo mācības norit attālināti. Tas saistīts ne tikai ar piesardzības pasākumiem, bet arī to, ka vairums skolēnu vairs neatrodas skolas teritorijā.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti