Dalies:

Latviešu skoliņa Navanā: Lielākais izaicinājums ir darbs ar bērniem no jauktajām ģimenēm

Latviešu skoliņa Navanā: Lielākais izaicinājums ir darbs ar bērniem no jauktajām ģimenēm
  • 28. Apr. 2015

Latviesi.com īsinterviju sērijā iepazīstinām ar aktīviem latviešiem pasaulē, kas grib un var!

Šonedēļ intervija ar Latviešu biedrības Īrijā Navanas Latviešu bērnu un jauniešu apvienības "Impulss" pārzini Ingu Zvirgzdiņu.

1.Lūdzu, iepazīstiniet ar jūsu skoliņu!


Mūsu skoliņa tika dibināta 2012.gada 15.septembrī. Šobrīd skoliņā aktīvi darbojas 20 bērni, vecumā no 3 līdz 17 gadiem. Vienmēr aktīvi iesaistāmies Latviešu biedrības Īrijā rīkotajos sarīkojumos. Šobrīd aktīvi gatavojamies 3.Latviešu Kultūras svētkiem Īrijā un arī savā skoliņā aktīvi apgūstam ne tikai latviešu valodas pamatus profesionāla pedagoga vadībā, bet arī ar bērniem un viņu vecākiem, dažādu sarīkojumu ietvaros, izzinām latviešu kultūru un gadskārtu ieražu svētkus.

2.Kad un kāpēc nolēmāt veidot skoliņu?

Skoliņas izveides ideja nāca no skolotājas un Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētājas Ingunas Grietiņas, kura bija Navanas skoliņas direktore pirmos divus skoliņas pastāvēšanas gadus. Protams, mēs rēķināmies, ka dažādu iemeslu dēļ, daži bērni skoliņas nodarbības neapmeklē regulāri, tāpēc mūsu pedagogi ir pretimnākoši un vienmēr ar šiem bērniem īsumā atkārto iepriekšējās mācību stundas tematus.

3.Kas ir lielākie izaicinājumi, ar ko saskaras Latviešu skoliņas ārpus Latvijas?

Mūsu skoliņa darbojas trešo gadu un šajā laikā ar neatgriezeniska satura problēmām neesam saskārušies. Ja tādas rodas, tad kopīgi ar skoliņas pedagogiem un vecākiem tās risinām. Mums ir fantastiski bērnu vecāki, tomēr lielākais izaicinājums mums, pedagogiem un viņu palīgiem, ir tie vecāki, kuri bērnus audzina tā sauktajās jauktajās ģimenēs, kur viens no vecākiem ir citas tautības pārstāvis. Visbiežāk šie bērni no jauktajām ģimenēm komunicē svešvalodā un šajās ģimenēs pastāv uzskats, ka latviešu valoda bērna nākotnei nebūs vajadzīga, jo bērns un viņa vecāki uz pastāvīgu dzīvi Latvijā neatgriezīsies.

4.Kā tiekat galā ar ikdienas izaicinājumiem, kādus risinājumus izmantojat?

Mēs cenšamies uzturēt dzīvu dialogu ar šiem vecākiem un aicinām viņus un viņu bērnus uz mūsu skoliņas sarīkojumiem, lai tādā veidā "iesētu ieinteresētības sēkliņu", cerot tuvākajā nākotnē šīs ģimenes ieraudzīt pastāvīgo skoliņas apmeklētāju skaitā. Protams, mēs neesam skola, kurā māca latviešu valodu pēc Latvijas valsts skolu programmas, tomēr esam prasīgi pret vecākiem un skolēniem, lai viņi apzinīgi izpildītu uzdotos mājas darbus, kas ne vienmēr ir patīkams pienākums bērniem. Daži vecāki uzskata, ka mūsu skoliņa ir vairāk domāta savu bērnu atstāšanai uz noteiktu laiku skolotāju uzraudzībā, samaksājot par to attiecīgu naudas summu. Arī ar šiem vecākiem cenšamies runāt par skoliņas nodarbību nozīmīgumu viņu bērnu latviskās identitātes nepazaudēšanai, dzīvojot tālu prom no Latvijas.

Nupat skanīgi un lustīgi nosvinējām krāšņas Lieldienas! Sūtām visiem sveicienus un ražīga darba vēlējumus no Latviešu biedrības Īrijā Navanas Latviešu bērnu un jauniešu apvienības "Impulss" bērniem, vecākiem un skolotājiem!

Foto no skoliņas arhīva

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti