Dalies:

Latviešu skolā Maskavā noslēdzies 24. mācību gads

Latviešu skolā Maskavā noslēdzies 24. mācību gads
  • 28. May. 2018

2018.gada 26.maijā Latviešu skola Maskavā noslēdza 2017./2018.mācību gadu. Svinīgo pasākumu atklāja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš, kurš apsveica audzēkņus ar sekmīgi pabeigtām mācībām. Vēstnieks pateicās Skolas vadītājai Antrai Levovai un pasniedzējiem – Iritai Saukānei, Lienei Perevalovai, Madarai Svilānei, Žannai Miņko un Artūram Pūpolam par nesavtīgi ieguldīto darbu visa gada garumā. Vēstnieks īpaši atzīmēja ilggadējās mākslas un mūzikas skolotājas Madaras Svilānes ieguldījumu Skolas darbībā un par personisko ieguldījumu latviešu kultūras un nacionālo vērtību saglabāšanā Latviešu skolā Maskavā pasniedza Vēstnieka atzinības rakstu.

Semestra noslēguma koncertā audzēkņi bija sagatavojuši muzikālus, deju un daiļlasīšanas priekšnesumus, ar kuriem iepriecināja savus vecākus un skatītājus. Vēstniecības nama Tālava hallē tika demonstrēta audzēkņu mākslas darbu izstāde “Taureņu lidojums”. Ar muzikālu priekšnesumu Skolu sveica koklētāju ansamblis no Kolkas.

Šogad Latviešu skolu Maskavā pabeidza 29 audzēkņi, kuri visa mācību gada garumā apguvuši latviešu valodu, mūziku, latviešu tautas dejas un mākslu.

Latviešu skola Maskavā pirmo reizi durvis vēra 1994. gadā, kad toreizējais Latvijas vēstnieks Krievijā, dzejnieks Jānis Peters, rada vietu, kur skanētu latviešu valoda, latviešu dziesmas un latviskās tradīcijas ievītu savu nemainīgo pavedienu dzīves straujo pārvērtību dinamiskajā audumā.

Foto: Latvijas vēstniecība Krievijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti