Dalies:

Latviešu rudens virtuves tradīciju bagātību iepazīst kulinārās mākslas festivālā Uzbekistānā

Latviešu rudens virtuves tradīciju bagātību iepazīst kulinārās mākslas festivālā Uzbekistānā
  • 19. Sep. 2018

2018. gada 14. septembrī Taškentā norisinājās Uzbekistānas Republikas Ministru kabineta Starpetnisko attiecību un draudzīgu sakaru ar ārvalstīm komitejas organizēts ikgadējais kulinārās mākslas festivāls “Tasanno - 2018”, kura apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar latviešu kulinārajām tradīcijām, kas rudenī bagātas ar ražas veltēm un no tām pagatavotiem ēdieniem un dzērieniem.

Uzstājoties festivāla atklāšanā, Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Mihails Popkovs uzsvēra tautas diplomātijas lomu valstu sadarbībā un pauda pārliecību, ka humanitārajam dialogam ir aizvien pieaugoša loma laikā, kad notiek aktīvas Uzbekistānas valsts sociāli-ekonomiskās reformas. Vēstnieks pateicās gan par festivāla organizēšanu, gan par Uzbekistānas Starpetnisko attiecību un draudzīgu sakaru ar ārvalstīm komitejas sniegto atbalstu, īstenojot Latvijas Simtgades svinībām veltītus pasākumus Uzbekistānā, kas kalpo kā spilgts apliecinājums pozitīvajam starpvalstu dialogam un vēsturiski draudzīgajām Latvijas un Uzbekistānas attiecībām.

Festivāla apmeklētājiem bija iespēja ne tikai nobaudīt plašu starptautiskās kulinārijas klāstu, bet uzzināt arī par tūrisma iespējām, tostarp uz Latviju. Apmeklētāji tika informēti par kultūras programmu, kas Rīgā un citviet Latvijā plānota līdz šī gada beigām, atzīmējot Latvijas valsts Simtgadi. Tāpat interesi raisīja ievērojamākie tūrisma objekti, kas apskatāmi, apceļojot Latviju.

Lasītākās ziņas valstī

Festivāls “Tasanno”, kurā šogad piedalījās 22 Uzbekistānā akreditētās diplomātiskās misijas un starptautiskās organizācijas, notiek kopš 2004.gada. Tā mērķis ir popularizēt kultūru un tradīciju dažādību, tādējādi veicinot toleranci un starptautisko dialogu. Šogad tas veltīts Uzbekistānas neatkarības pasludināšanas 27.gadadienai un tapis ar Uzbekistānas Kultūras ministrijas, Taškentas pilsētas domes, Uzbekistānas Mākslu akadēmijas un radošo apvienību atbalstu.

Avots: Latvijas vēstniecība Uzbekistānā 

Foto: Latvijas vēstniecība Uzbekistānā 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti