Dalies:

Latviešu pianiste Linda Leine ieguvusi prēmiju prestižā starptautiskajā kamermūzikas konkursā Vācijā

Latviešu pianiste Linda Leine ieguvusi prēmiju prestižā starptautiskajā kamermūzikas konkursā Vācijā
  • 10. Oct. 2016

Latviešu pianiste Linda Leine kopā ar dziedātāju Pia Salome Bohnert (Vācija) ieguvušas pirmo prēmiju starptautiskajā kamermūzikas konkursā "Aizliegtā mūzika" ("Verfemte Musik").

Lasītākās ziņas valstī

Konkursa tēma ir "aizliegtā mūzika" - komponisti un dzejnieki, kuri cieta Otrā pasaules kara nacistu režīmā. Šogad konkurss noritēja jau devīto reizi, festivāla “Aizliegtā mūzika” ietvaros.

Mūziķes izpildīja Arnolda Šēnberga, Aleksandra Cemlinska, Dariusa Mijo, Paula Ben-Haima un daudzu citu komponistu dziesmu repertuāru.

Konkursa un festivāla intendants Folkers Āmels (Volker Ahmels) paziņoja, ka pasākumā piedalījās 50 dažādu nacionaltiāšu mūziķi un uzsvēra, ka šogad bija īpaši augsts izpildītāju līmenis, tāpēc žūrijas darbs bija ārkartīgi sarežģīts. Žūrija izlēma piešķirt divas pirmās prēmijas. Otrā prēmija netika piešķirta.

Lindas Leines un Pias Salomes Bonertes duets jau plūca laurus 2015. gada sākumā un guva 3. vietu un žūrijas atzinību dziesmu duetu (Liedduo) starptautiskajā konkursā “Francis Šūberts un mūsdienu mūzika” (Franz Schubert und die Musik der Moderne) Grācā, Austrijā. Šī gada augustā mūziķes tika aicinātas piedalīties Latvijas Šūbertiādē, Ungurmuižā.

Linda Leine dzimusi un izaugusi Rīgā. Sāka apgūt klavierspēli piecu gadu vecumā. Mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie skolotājas Ilzes Treijas, jau vidusskolas laikā sāka papildināt savas zināšanas pie JVLMA profesora Arņa Zandmaņa. Pēc skolas beigšanas turpinājas savas studijas JVLMA profesora Arņa Zandmaņa klavieru klasē.

No 2010. gada bija studente Hamburgas mūzikas un teātra augstskolā Vācijā slavenās pianistes Liljas Zilberšteinas (Lilya Zilberstein) klavieru klasē. Pēc iegūtā bakalaura grāda mācijās Lībekas Mūzikas augstskolā pie izcilā profesora Konrāda Elzera (Konrad Elser).

Šobrīd turpina studijas Rostokas mūzikas un teātra augstskolā ar savu klavierdueta partneri Dariju Maršiņinu pie pasaulē slavenajiem brāļiem Hansa-Petera un Folkera Stenceļiem.

Papildus informācijai:

http://magazin.klassik.com/news/teaser.cfm?ID=12981

http://www.verfemtemusik.de/

http://www.lindaleine.com/

Foto: Romāns Drics; Pianiste Linda Leine (Latvija) un dziedātāja Pia Salome Bonerte (Vācija)

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti