Dalies:

Latviešu pianiste Dzintra Erliha dosies solo koncertu tūrē pa ASV

Latviešu pianiste Dzintra Erliha dosies solo koncertu tūrē pa ASV
Publicitātes foto
  • 18. Oct. 2019

Latviešu pianiste Dzintra Erliha no 19. līdz 27. oktobrim sniegs solokoncertu tūri ASV, uzstājoties Klīvlendā, Filadelfijā, Omahā un Ņujorkā.

Koncertu programmā skanēs latviešu komponistu - Lūcijas Garūtas, Jāņa Ivanova, Pētera Vaska, Aivara Kalēja - skaņdarbi, kā arī F. Šopēna, A. Skrjabina, S.S. Birgissona un citu komponistu klavierdarbi.

24. oktobrī pianiste uzstāsies Omahā Nebraskas universitātes Strauss Performing Arts Center – Jan and John Christensen koncertzālē ar solokoncertu-lekciju par latviešu komponistu klaviermūziku.

Lasītākās ziņas valstī

Tūres noslēgums gaidāms 27. oktobrī Kosciuszko Foundation koncertzālē Ņujorkā.

Koncerti (Klīvlendā, Filadelfijā, Ņujorkā) norit ar Latviešu Kultūras Biedrības TILTS atbalstu.

Starptautisko konkursu laureāte, pianiste Dzintra Erliha aktīvi reklamē latviešu mūziku gan Latvijā, gan pasaulē. Mūziķe ir beigusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas doktorantūru, kur ir izstrādājusi disertāciju par komponisti Lūciju Garūtu. Uzvarējusi starptautiskos pianistu konkursos Itālijā, Francijā un Kanādā.

Ar koncertiem uzstājusies ASV, Austrālijā, Brazīlijā, Kanādā, Francijā, Somijā, Ukrainā un citās valstīs, īpašu uzmanību pievēršot tieši latviešu komponistu repertuāram.

Pianiste aktīvi darbojas arī muzikoloģijas nozarē. Izdoti vairāki pianistes pētījumi, tostarp Lūcijas Garūtas klaviermūzika (Izdevniecība Musica Baltica, 2007); Hermanis Brauns laikabiedru liecībās un skaņuierakstos (krājums Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kameransambļa katedrai 50, Izdevniecība Ulma, Rīga, 2009), Garūta – pianiste, savu skaņdarbu interprete (zinātnisko rakstu krājums Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais, Daugavpils, 2009), u. c.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti